У Єгипті археологи виявили статуї стародавніх богів

В ході спеціальних археологічних робіт, які велися недалеко від стародавньої столиці Мемфіса, в сучасному місті Міт-Рахіна, вчені виявили статуї староєгипетських богинь і фараона Рамзеса II, а також кілька рельєфних блоків.


Рамсес II, також відомий як Рамзес Великий, правив Єгиптом з 1279 по 1213 рік до нашої ери. Його часто називають наймогутнішою фараоном в єгипетській історії, а наступники звали його «Великим предком». Він зміг розшити вплив Єгипту в світі, і при його правлінні були побудовані багато великих пам’ятників архітектури.

Зовсім недавно Міністерство туризму і артефактів Єгипту оголосило на своїй сторінці в Facebook, що в ході археологічної роботи були виявлені статуї богинь Хатхор, Сехмет і бога Птаха. Згідно енциклопедії древньої історії, Хатхор вважалася матір’ю Бога Сонця Ра, в той час як Сехмет була богинею-войовниці і зцілення. Бог Птах був покровителем ремісників і архітекторів.

Тут же були виявлені кам’яні блоки Коптської епохи. Часів, які були названі в честь етнорелігійній групи єгиптян коптів, вони датуються приблизно IV — VII століттями нашої ери.

Доктор Мостафа Вазирі, генеральний секретар Служби старожитностей Єгипту, сказав, що блоки вказують на те, що це місце було заселене людьми кілька разів в різні епохи. Розкопки триватимуть «до тих пір, поки не будуть виявлені всі існуючі артефакти».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...