У Бразилії загорілося гігантське болото, тисячі тварин постраждали. Фото

Пантанал, однією з найбільших заболочених територій на планеті з унікальною екосистемою, що відрізняється величезним біорізноманіттям, загрожує повне знищення.

Тут вирують лісові пожежі, які, за прогнозами вчених, можуть стати рядовим явищем через зміни клімату.

Пантанал — гігантська заболочена тектонічна западина, велика частина якої знаходиться на території Бразилії. Тут представлені відразу кілька природних зон: амазонська сельва, бразильська савана, атлантичний тропічний ліс, в яких мешкають близько 3,5 тис. видів рослин, 650 видів птахів, більше 200 видів ссавців.


На території Пантанала, в якому виділено ряд особливо охоронюваних природних територій, мешкає близько 20 млн крокодилів, зустрічається безліч рідкісних видів, таких як гігантська видра, болотний олень, рівнинний тапір, гігантський мурахоїд, а також більш поширені капібари, оцелоти і парагвайські каймани.

У сезон дощів западина заповнюється водою, рівень якої піднімається на 3 м. На кілька місяців Пантанал перетворюється на гігантське озеро-болото. Взимку, в період посухи, ландшафт повністю змінюється — річки пересихають, змінюють русла, від озер залишаються невеликі болітця.

Однак нинішні пожежі, які вирують на території гігантського болота з середини липня, не схожі ні на один попередній.

Вони в чотири рази перевершують найпотужніші пожежі, що вирували в тропічних лісах Амазонки.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...