США відмовилися від допомоги Росії в космосі

НАСА відмовилося від покупки місця на російському кораблі «Союз» для доставки свого астронавта на Міжнародну космічну станцію навесні 2021 року, говориться в річному звіті «Роскосмосу» за 2019 рік.


У травні глава НАСА Джим Брайденстайн повідомив, що розглядається варіант придбання місця на пілотованому кораблі «Союз МС-18», що стартує в квітні 2021 року. У серпні джерело в ракетно-космічній галузі розповіло, що на «Союзі МС-18» вперше в історії МКС полетить екіпаж, що складається тільки з російських космонавтів, проте офіційного підтвердження цього досі не було.

«На початку 2020 року американська сторона заявила про готовність придбати послуги з доставки тільки одного астронавта восени 2020 року: в даний час обговорюються умови, коригується проект модифікації», — йдеться в звіті, розміщеному на сайті «Роскосмосу».

У грудні 2019 року гендиректор «Роскосмосу» Дмитро Рогозін повідомив про рішення надати НАСА по одному місцю на кораблях «Союз МС-17» зі стартом в жовтні 2020 року і «Союз МС-18» зі стартом в квітні 2021 року.
Це дозволить агентству забезпечити перебування на МКС як мінімум одного американського астронавта до жовтня 2021 року на випадок затримок стартів нових американських пілотованих кораблів.

За даними НАСА, з 2006 року США придбали у Росії 72 місця в кораблях «Союз» на суму понад 4 мільярди доларів для доставки американських, європейських, канадських і японських астронавтів на станцію і назад на Землю. За цей час вартість польоту для них зросла з 20 до 90 мільйонів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...