Росіянку звільнили з роботи після зміни статі

У Санкт-Петербурзі суд втретє визнав незаконним звільнення трансгендерної жінки Анастасії Васильєвої.


За інформацією видання «Собака», в 2017 році Васильєву звільнили з друкарні з посади друкаря, коли вона офіційно змінила стать в паспорті. Тоді керівництво послалося на список з 456 професій, заборонених для жінок.

Працівниця подала позов до суду з вимогою визнати звільнення незаконним, поновити її на посаді. Також вона мала намір отримати компенсацію за моральну шкоду в розмірі 50 тисяч рублів.

Як довели експерти, список із заборонених для жінок професій поширюється на охорону материнства і пов’язаний з народженням та вихованням новонароджених. Тому Васильєва може працювати друкарем.

Звільнення було визнано незаконним, жінку поновили на посаді і присудили їй 10 тисяч рублів в якості компенсації за моральну шкоду і 1850 рублів в якості компенсації зарплати через вимушений пропуску роботи.

Друкарня подала апеляцію, але в червні 2020 року вона має була відхилена судом Санкт-Петербурга. Тоді підприємство поставило питання про законність звільнення втретє, але і новий позов виявився відхилений.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...