Росія запропонувала Казахстану частину обладнання на Байконурі

Держкорпорація Росії «Роскосмос» запропонувала Казахстану забрати деяке обладнання стартового майданчика, з якої раніше запускали «Буран».

Про це повідомили в Центрі експлуатації об’єктів наземної космічної інфраструктури.

«На майданчику 110 космодрому Байконур розташований стартовий комплекс ракети-носія« Енергія ». Об’єкт знаходиться у веденні і охороняється філією АТ «ЦЕНКІ» — Космічний центр «Південний», він виведений з експлуатації. На даний момент жодних робіт на майданчику не ведуться. Однак на узгодженні знаходиться питання про передачу Республіці Казахстан деяких агрегатів майданчики, зокрема наземних кабель-каналів», — цитують центр ЗМІ.

Пропозиція про повернення орендованого Росією і не використовуваного їй майна вже направлено Казахстану, воно знаходиться на розгляді.

Агентство уточнює, що раніше 110-ю майданчик використовували для пусків радянської місячної ракети Н-1. Потім її переробили для запуску надважкої ракети «Енергія» з космічним кораблем «Буран».

У серпні на космодром Байконур доставили багатофункціональний лабораторний модуль «Наука». У 2021 році його планується відправити на Міжнародну космічну станцію.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...