Росію виключили з експертної групи по місячній програмі

Представників Росії виключили з експертної групи, яка займається обговоренням перспектив створення навколомісячної станції Gateway, після заяв російської сторони про її недостатню роль в проекті.

Про це повідомило джерело в ракетно-космічній галузі.

«Представники Росії виключені з обговорення по цій тематиці, виключені з розсилок листів, обговорень, доступу до матеріалів», — сказав співрозмовник агентства.

За його словами, таке рішення прийнято після багаторазових заяв російської сторони про свою неготовність в поточній ролі брати участь в проекті створення навколомісячної станції Gateway.

В рамках американської місячної програми на орбіті Місяця планується створення станції Gateway. У 2017 році «Роскосмос» і НАСА уклали угоду про спільне створення цієї станції, проте пізніше генеральний директор «Роскосмосу» Дмитро Рогозін заявив, що Росія не може дозволити собі брати участь в цьому проекті, так як їй відведена недостатньо велика роль, а сам проект назвав американоцентричним.

Росії було довірено виготовити тільки один модуль станції — шлюз для виходів у відкритий космос. Основний внесок в проект вносили США. Відповідно вкладу враховувалася роль країни в проекті. За словами Рогозіна, Росія готова брати участь в проекті, якщо він буде побудований за принципами рівноправності, як Міжнародна космічна станція.

У прес-службі держкорпорації «Роскосмос» повідомили, що останній раз брали участь у такій зустрічі в червні 2020 року. Тоді представники держкорпорації «на запрошення американської сторони брали участь в організованому НАСА багатосторонньому онлайн-брифінгу за участю керівників міжнародних космічних агентств з питань основних пріоритетів в області пілотованого і робототехнічного освоєння Місяця і далекого космосу, в тому числі проекту зі створення місячної орбітальної платформи цивільного призначення Gateway «.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...