Парникові гази піднімуть температуру на Землі до рекордного рівня

Німецькі та американські вчені досліджували крихітні скам’янілості, виявлені ними в шурфах, пробурених на дні моря.

Це допомогло їм скласти гранично точну карту змін температури Землі. Вони дійшли висновку, що за останні 66 мільйонів років планета пережила чотири різних кліматичних стани.

Як стало відомо виданню Daily Mail, останні три мільйони років Земля перебувала в стані «льодовика», яке характеризується чергуванням льодовикових і міжльодовикових періодів. Якщо не зменшаться викиди парникових газів, воно швидко, до 2300, перейде в «тепличний». До кінця століття глобальна температура планети може досягти рівня, не баченого вже 50 мільйонів років.

Останній раз така температура спостерігалася в епоху еоцену, який закінчився близько 34 мільйонів років тому, тоді ще не було полярних льодовикових шапок. Середні глобальні температури була на 9-14 градусів Цельсія вище, ніж зараз.

Один з учасників дослідження професор Джеймс Захос повідомив виданню, що вчені створили «кліматичну еталонну криву», що отримала назву CENOGRID. Вона відображає зміни глобальної температури в минулому, в даний час і дозволяє прогнозувати майбутні. Стало зрозуміло, що природна мінливість клімату набагато менше, ніж очікуване потепління в майбутньому в результаті безперервних викидів парникових газів.

«Тепер ми більш точно знаємо, коли було тепліше або холодніше, і краще розуміємо основну динаміку і процеси, які впливають на клімат», — уточнив ще один учасник робочої групи морської геолог Томас Вестерхолд.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...