Новий запуск європейської ракети Vega закінчився аварією

Європейська ракета-носій Vega, яка повинна була вивести на орбіту два наукових супутника для дистанційного зондування Землі, не могла завершити місію, відхилившись від траєкторії.

Vega Vega VV17 стартувала у вівторок з космодрому в місті Куру у Французькій Гвіані, несучи з собою іспанський апарат SEOSAT-Ingenio, що належить Європейському космічному агентству, і супутник TARANIS Національного центру космічних досліджень Франції.

Після запалювання двигуна верхнього ступеня Avum фахівці зафіксували відхилення від траєкторії польоту, після чого було прийнято рішення припинити політ. В даний час фахівці працюють над встановленням причин провалу місії. Як повідомляє джерело в ракетно-космічній галузі, аварія могла статися через відмову українського двигуна.

Перший збій в експлуатації ракети відбувся в липні 2019 року, тоді на борту носія знаходився військовий супутник Falcon Eye1 Об’єднаних Арабських Еміратів. Нинішній невдалий запуск повинен був стати сьомим в цьому році і сімнадцятим з початку її використання в 2012 році.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...