Новий Трудовий кодекс передбачає роботу за контрактом

Основою трудових відносин в Україні повинна стати робота за контрактом.

Це передбачає новий Трудовий кодекс, який розробляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Про це заявила заступник міністра економіки Юлія Свириденко, передає hromadske.

Законопроект, що передбачає зміни в Трудовому кодексі, називається «Про працю».

«В першу чергу це лібералізація трудових відносин, ми хочемо закріпити, що основою трудових відносин є трудовий контракт, який обов’язково укладається у письмовій формі. Приблизну форму цього контракту ми окремим порядком розробимо, щоб всі працівники мали можливість прописати і порядок роботи, порядок оплати, відпустку, сезонність і всі інші важливі речі», — повідомила Свириденко.

Крім того, в законопроекті планується прописати можливість різних форм працевлаштування, мається на увазі можливість працювати дистанційно, а також часткова зайнятість.

«Тобто, ми даємо більш гнучку форму реалізації трудових відносин, також буде аутсорсинг, аутстаффінг. До речі, всі ці визначення будуть в окремих змінах закону про зайнятість зафіксовані, і всі зможуть ознайомитися», — зазначила заступник міністра.

Заступник глави економічного відомства додала, що новим Трудовим кодексом Мінекономіки планує привести трудові відносини до сучасних норм. На даний момент всі регулює старий Кодекс законів про працю України, який «не відповідає реальності».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...