Лікарі видалили з носа пацієнта монету, яка пробула там більше 50 років

Московські лікарі видалили з носа пацієнта монету, яка пробула там більше 50 років, операція тривала півтори години, повідомляється на офіційному сайті департаменту охорони здоров’я Москви.


«Пацієнт 59 років звернувся в поліклініку до лікаря-оториноларинголога зі скаргами на повну відсутність носового дихання в правій половині носа протягом декількох місяців. Комп’ютерна томограма показала, що ніздрю з правого боку повністю закупорений чужорідним тілом кам’янистої щільності, а в задніх відділах, ближче до носоглотці, знаходиться предмет округлої форми. Також було виявлено викривлення носової перегородки. Тільки після КТ пацієнт згадав, як в глибокому дитинстві — приблизно в шестирічному віці — граючи, засунув однокопієчну монетку в ніс. Суворій мамі сказати про він це побоявся, а потім і зовсім забув», — йдеться в повідомленні.

Як розповіла лікар-оториноларинголог лікарні імені Кончаловського Тетяна Михайлова, чиї слова наводяться в повідомленні, за довгі роки навколо монети в носі сформувався конгломерат кам’янистої щільності — ріноліт.

«Труднощі при диханні чоловік, звичайно ж, відчував і раніше, але все підозри лікарів падали на викривлену носову перегородку. Сучасна техніка дозволила виявити справжню причину патології», — зазначає лікар.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...