Китай готує відразу три операційні системи на заміну Windows

У Китаї існує не менше десяти великих виробників процесорів, які претендує на звання вітчизняної гордості і надії нації. Деяким з них вдалося добитися великих успіхів, іншим — менших.

Ось невеликий список щасливих компаній: Feiteng, Loongson, Shenwei, Zhaoxin, Haiguang і Kunpeng. Коли уряд виступив з ініціативою створення вітчизняної заміни Windows, на заклик відгукнулися десятки добровольців. Найбільш перспективні в нашому матеріалі.

Перш за все варто сказати про популярну Unity OS, яка розвивається дуже високими темпами. Більше про неї ви можете почитати в нашому матеріалі. Відзначимо лише, що вже через кілька років ця ОС здатна досягти рівня Windows, як по зручності, так і по уніфікації.

Наступна на черзі Kirin Software. У виробника величезні амбіції і багато грошей, які він має намір витратити в найближчі 5 років. Спеціально з цією метою йде пошук фахівців по всьому Китаю, які здатні розробляти ПО високого класу. Вражає і сума, яку планують виділити на розробки — 10 мільярдів доларів. На даний момент Kirin Software представлена ​​в настільному і серверному сегментах, де займає лідируючі позиції по материковому Китаю.

Остання в нашому сьогоднішньому списку Red Flag Linux. Система розроблена Китайською академією наук і зарекомендувала себе як надійний продукт. Згідно з офіційною статистикою, понад 100 тисяч банкоматів працюють на цій версії ОС. Крім того, вона встановлена ​​на 20 мільйонах персональних комп’ютерів і на 200 тисячах активних серверах. Існує можливість безкоштовного завантаження, чим не забарилися скористатися 100 мільйонів користувачів. Найцікавішою звичайні користувачі є версія Red Flag Linux Desktop 10. Вона підтримує десятки вітчизняних процесорів: Dragon Core, Mega Core, Shenwei, ARM, Huawei, Haiguang і безліч інших. Останні заяви розробника підтверджують, що незабаром з’явиться підтримка всіх популярних процесорів, вироблених в Китаї.

Скільки всього виділяють приватні і державні компанії на створення ефективної заміни Windows, невідомо. Ясно, що цифри просто величезні, а результати можна побачити прямо тут і зараз.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...