HUAWEI Kirin 990 став першим у світі процесором з вбудованим 5G-модемом

На виставці IFA 2019 компанія HUAWEI представила новий флагманський процесор Kirin 990 5G.

За запевненням виробника, цей чіпсет в багатьох областях став першим в світі. Зокрема, це перший 7-нм процесор з вбудованим 5G-модемом. Компанія також поліпшила продуктивність графічної підсистеми і енергоефективність.

За запевненням HUAWEI, потужність Kirin 990 5G в порівнянні з Kirin 980 зросла на 10% в одноядерному режимі і на 9% — в багатоядерному. Крім того, компанія обіцяє кращу в своєму класі енергоефективність, завдяки чому пристрої будуть працювати довше конкурентів.

Завдяки використанню передового 7-нм + EUV техпроцесу Kirin 990 5G став самим компактним в галузі мобільним процесором з підтримкою 5G. Крім того, це ще й перший мобільний чіп з більш ніж 10 мільярдами транзисторів. Завдяки вбудованому модему Balong 5000, пристрої на базі Kirin 990 5G зможуть завантажувати дані через інтернет на швидкості до 2,3 Гбіт / с при підключенні до мереж п’ятого покоління.

Kirin 990 5G також є першим флагманським чіпом з двоядерним нейроблоком (NPU) на базі архітектури Da Vinci, який включає в себе великі і маленькі NPU-ядра. Перші забезпечують високу продуктивність і енергоефективність при виконанні важких обчислювальних операцій, в той час як другі, вперше використовуються в індустрії, відповідають за виконання завдань з наднизьким енергоспоживанням.

Центральний процесор Kirin 990 5G використовує трирівневу структуру для підвищення енергоефективності. Вона складається з двох надвеликих ядер з частотою 2,86 ГГц, двох великих ядер по 2,36 ГГц і чотирьох малопотужних ядер, що працюють на частоті до 1,95 ГГц. Що стосується графічної підсистеми, то в Kirin 990 5G вперше на ринку використовується 16-ядерний графічний процесор Mali-G76. Варто також відзначити підтримку технології Kirin Gaming + 2.0, що забезпечує більш плавний ігровий процес і поліпшену продуктивність в іграх.

Крім Kirin 990 5G буде також випущений звичайний Kirin 990, основною відмінністю якого стала відсутність підтримки 5G. Ймовірно, що виробник буде встановлювати ці чіпи в залежності від доступності мереж п’ятого покоління в кожній країні. Першими пристроями на базі Kirin 990 5G стануть смартфони серії Mate 30 і складаний Mate X.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...