До Землі наближається комета діаметром понад сотні кілометрів

До Землі наближається комета, діаметр якої, за оцінками вчених, 150 км.

Про це пише видання Sciencealert.

Космічне тіло відомо під офіційним позначенням C / 2014 UN271, а ще як комета Бернардінеллі — Бернштейна — так її прозвали в честь двох астрономів, вперше виявили її в 2014 році. Це були Педро Бернардінеллі і Гарі Бернштейн.

Вчені заспокоюють, що занадто близько комета до Землі не підлетить, а добереться тільки до орбіти Сатурна. Незважаючи на це, вчені сподіваються як слід розглянути комету і знайти нову інформацію про формування Сонячної системи.

«Ми маємо честь відкрити, можливо, найбільшу комету з коли-небудь бачених — або, принаймні, більше, ніж будь-яка добре вивчена комета, — і спіймали її досить рано, щоб люди могли спостерігати, як вона еволюціонує в міру того, як вона наближається і нагрівається», — говорить співавтор дослідження і астроном Гарі Бернштейн з Пенсильванського університету.

Астрономи вже помітили у комети специфічну атмосферу, яка з’являється, коли комета наближається до Сонця. Тепло зірки випаровує лід на поверхні комети, створюючи видимий хвіст. Спектральний аналіз цього хвоста покаже, що знаходиться всередині комети.

Для довідки: звичний розмір комет зазвичай не перевищує кількох десятків кілометрів. Хоча найбільші комети в історії, на кшталт Хейла — Боппа, можуть похвалитися 80 км. Абсолютним рекордсменом була 100-кілометрова комета Сарабат, яку спостерігали ще в 1729 році.

Комету Бернардінеллі — Бернштейна теж можна буде спостерігати з Землі. Але для цього доведеться почекати: гігантський крижаний об’єкт добереться на максимально близьку відстань до нашої планети в 2031 році.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...