Біля берегів Сирії знайшли руїни невідомого науці стародавнього порту

Невідомий науці древній порт, імовірно, римського періоду виявлено біля берегів Сирії, повідомив директор Інституту суспільних наук і міжнародних відносин Дмитро Татарка.


Руїни стародавнього порту виявлені в ході другого польового сезону російсько-сирійської археологічної місії. «Невідомий науці порт, імовірно, римського періоду було виявлено на північ від Тартус … Можливо, це навіть не порт, а морська фортеця першого століття нашої ери. Були знайдені залишки гідротехнічних споруд, маяка, чотири мармурових колони. Супутній керамічний матеріал дозволить більш детально датувати об’єкт. це велика знахідка, раніше невідома історичній науці», — сказав Татарка, слова якого наводить прес-служба Севастопольської держуніверситету.

За його словами, вчені оглядали морське дно візуально і за допомогою керованих підводних апаратів. При цьому, крім порту, були виявлені три невідомі до цього якірні стоянки античного періоду, а також залишки античних гідротехнічних споруд: молів, причальних стінок. Піднятий керамічний матеріал зараз знаходиться на опрацюванні в департаменті старожитностей Тартус.

«Це залишки античних грецьких амфор, фінікійських судин, єгипетських ваз, римські кам’яні предмети побуту. Даний матеріал дозволить реконструювати морські торгові шляхи, що зв’язують цей район з великою Середземномор’ям. Ми зможемо визначити життєвий цикл існуючих на той час портів», — сказав Татарка.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...