Зеркаль розповіла про дивну поведінку єврокомісара на зустрічі з Росією

Єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер демонстрував дивну поведінку в ході переговорів «Нафтогазу» і «Газпрому» в 2014 році.

Про це заявила учасниця української делегації на заході Лана Зеркаль. Вона пояснила, що функціонер кидав канцелярські товари в інших учасників переговорів.

«Еттінгер, дійсно, зіграв важливу роль. В ході переговорів, бувало, кидав олівці то в нас, то в росіян. У буквальному сенсі», — сказала Зеркаль в інтерв’ю з LB.ua.

За її словами, інцидент відображений на фотознімках, один з яких є в її розпорядженні.

Зеркаль додала, що завдяки посередництву того ж Еттінгера, який запропонував розділити відповідальність між Москвою і Києвом, сторонам вдалося дійти згоди.

У 2014 році Росія і Україна за посередництва Єврокомісії затвердили зимовий пакет поставок газу до Києва, згідно з яким було визначено порядок оплати українською стороною частини боргу за газ і передоплати нових транзитів і закріплена недоторканність контрактної ціни газу і визначена вартість палива для України взимку з урахуванням знижки.

Так, домовленість забезпечила надання Києву знижки в $ 100 за 1000 куб. м до контрактної ціни за допомогою зниження мита на експорт.

Судові суперечки «Газпрому» і «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражному суді почалися в тому ж 2014 році. Російський концерн вимагав стягнути з української компанії штрафи за недобір газу і борг за неоплачену паливо. При цьому Київ зажадав компенсації за недопостачання транзитних обсягів.

У грудні 2019 року сторони підписали протокол домовленостей про продовження транзиту газу і врегулювання взаємних вимог. Воно має на увазі виплату російською компанією $ 2,9 млрд на користь українського підприємства по вже винесеним рішенням Стокгольмського арбітражу.

Тоді ж глава Міненерго Росії Олександр Новак повідомив, що Москва і Київ домовилися про обнулення взаємних претензій за судовими позовами з 1 січня, а компанія «Нафтогаз» підтвердила отримання компенсації від «Газпрому». Пізніше кабінет міністрів України схвалив підписання мирової угоди з врегулювання претензій Антимонопольного комітету (АМКУ) до «Газпрому» на суму в $ 7,4 млрд.

У квітні 2020 року повідомлялося, що «Нафтогаз» планує пред’явити претензії до «Газпрому» на $ 17,3 мільярдів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...