Зеленський звинуватив Росію в анексії українських земель

Президент України Володимир Зеленський знову звинуватив Росію в «анексії територій». Така заява пролунала під час його виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, передає RNS.

«Шостий рік, як Росія анексувала у нас частину території. Незважаючи на тисячі сторінок міжнародного права і сотні організацій, покликаних його захищати. Ось така у нас «нова нормальність», — заявив Зеленський.

При цьому український лідер зазначив, що людям, що загинули і втратили будинки за час конфлікту на Донбасі недостатньо «стурбованості», яку висловлюють світові лідери через ситуацію в регіоні. Він заявив, що приклад України наочно демонструє, наскільки вразливою є сучасна архітектура світу.

Раніше Зеленський заявив, що війна на південному сході України може припинитися хоч «завтра», якщо всі сторони конфлікту захочуть його припинити.

При цьому він не виключив своєї зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним в найближчі два дні в Ізраїлі, де лідери більшості країн світу братимуть участь в заходах, присвячених пам’яті Голокосту і звільнення від гітлерівських військ польського табору Аушвіц.

Варто відзначити, що Зеленського не покликали виступати на пам’ятних заходах в Ізраїлі.

«Нас не запросили виступати. Але в будь-якому випадку я буду присутній на цій церемонії», — зазначив в інтерв’ю виданню Times of Israel.

За словами українського лідера, його виступ з промовою був б «справедливим», оскільки кожен четвертий єврей, що загинув під час Голокосту, був народжений на території України.

Всесвітній форум пам’яті Голокосту пройде в меморіальному комплексі «Яд-Вашем» в Ізраїлі 22-23 січня. Раніше на захід відмовився приїхати президент Польщі Анджей Дуда — йому також організатори не надали слово з трибуни. У місцевій пресі з’явилися повідомлення, згідно з яким одна з ключових причин скасування візиту Дуди — присутність на форумі Володимира Путіна.

Днем раніше стало відомо, що Україна буде проводити заходи для поширення антиросійських настроїв на Парламентській асамблеї Ради Європи, це пообіцяла глава української делегації Єлизавета Ясько.

«Зрозуміло, що ми це будемо робити. Це наша національна позиція», — заявила дипломат. При цьому, за її словами, українські представники спілкуватимуться з делегатами РФ.

«Якщо в дебатах (Росія) говорить про неправильні і фейкові наративи, звичайно, ми повинні відповідати», — сказала Ясько. Вона додала, що це не означає, що Київ «повинен дружити» з Москвою.

За кілька днів до цього Рада національної безпеки і оборони України під головуванням Зеленського провела консультативно-дорадче засідання, на якому було розглянуто стратегія національної безпеки. У документі під назвою «Безпека людини — безпека країни», серед іншого, вказується, що Україні необхідно вжити заходів для зменшення ймовірності ескалації конфлікту з Росією і напруження у двосторонніх відносинах. При цьому, там же уточнюється, що українська влада буде здійснювати комплекс міжнародно-правових, політико-дипломатичних, гуманітарних, економічних заходів і заходів безпеки під загальною назвою «Крим — це Україна».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...