Зеленський заявив про невиконання Україною вимог МВФ

Україна не виконала ряд вимог Міжнародного валютного фонду для отримання чергового траншу, в тому числі не прийняла закон про Вищу раду правосуддя, але розраховує на отримання коштів фонду до кінця року, заявив український президент Володимир Зеленський в понеділок.


Місія МВФ в грудні 2020 року розпочала свою роботу з перегляду програми stand-by. Національний банк України відзначав прогрес в переговорах з місією МВФ щодо перегляду програми, високо оцінював шанси на досягнення цієї мети. Міністр фінансів країни Сергій Марченко 28 січня повідомляв, що робота місії Міжнародного валютного фонду продовжена на 7-10 днів. Постпред МВФ в країні Йоста Люнгман 13 лютого заявив, що місія фонду завершила роботу в Україні без результату, зазначивши, що для завершення першого перегляду програми потрібен більший прогрес. Раніше прем’єр України Денис Шмигаль заявляв, що Київ розраховує отримати транш від МВФ в першому кварталі 2021 року.

«Програма не виконана через деякі речі. Наприклад, за юридичного напрямку — закони про Вищу раду правосуддя. Їх годували багато років, що буде такий закон. А ми тепер дуже швидко повинні якісь речі робити. Це непросто … Ми розраховуємо на ці гроші. Я впевнений в цьому (що до кінця року Київ отримає гроші від МВФ)», — заявив Зеленський в ході спілкування з журналістами.

За його словами, також Київ повинен прийняти ще ряд законопроектів в економічній сфері.

Зеленський зазначив, що у нього є ряд питань за вимогами МВФ щодо закону про Вищу раду правосуддя. «Є багато правок про Вищу раду правосуддя, є питання Конституційного суду. Ми повинні створити законопроект, який потім Конституційний суд визнає, що відповідає конституції», — сказав Зеленський, відповідаючи на питання, що його не влаштовує в вимогах фонду.

Рада керуючих МВФ на початку червня 2020 року схвалив нову програму підтримки України на півтора року загальним обсягом в 5 мільярдів доларів. Перший транш в 2,1 мільярда країна вже отримала. Згідно з меморандумом, очікувалося, що за виділенням цих 2,1 мільярда після затвердження програми повинні послідувати перерахування залишився в чотири прийоми, приблизно по 700 мільйонів доларів, два з яких передбачалися в кінці червня і в кінці вересня, що залишилися — за підсумками двох оглядів в 2021 році.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...