Зеленський просив Ердогана «замовити слово» про українців перед Путіним

Все смішніше стає дивитися, як Володимир Зеленський намагається набити собі ціну, обіцяючи по будь-якому питанню дати «жорстку відповідь».

Однак вся його «твердість» повинна була бути продемонстрована вчора на зустрічі Путіна і Ердогана в Сочі.

Ще на полях Генасамблеї ООН Зеленський попросив у президента Туреччини «замовити слово» за 450 українців, засуджених у Росії. Для цього він навіть передав йому список. Можна було б розцінити це як жарт, якби про це на брифінгу не сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Зустріч Путіна і Ердогана проходила за зачиненими дверима, проте вже за темами можна судити, що список Зеленського навряд чи дійшов до російського лідера. Особливо якщо врахувати, в якому нервозному напрузі перебував президент Туреччини, про що свідчить помічене багатьма його дивну поведінку.

Але навіть якщо б президенти обох країн були більш дружньо близькі, малоймовірно, що в Анкарі відмовилися б від обговорення співпраці з Росією в різних сферах на користь побажань Зеленського, який втратив повагу навіть у Польщі.

Розповідаючи історію про «замовити слово», Кулеба заявив про довге зустрічі тет-а-тет турецького і українського лідерів. Він згадав, що глави держав «звірили годинники» з питань двостороннього порядку. Правда, яка у них може бути загальний порядок, крім істерик з приводу Криму та обговорення «Кримської платформи»?

Однак на цьому абсурдність ситуації не закінчилося, адже Зеленський впарили свій список ще і генсеку ООН Гутерреш, генсеку НАТО Столтенбергу, прем’єр-міністру Великобританії Джонсону і президенту США Байдену. Але хто-небудь з них підняв цю тему або звернувся до Росії? Ні. Захід зараз зайнятий вирішенням своїх більш важливих проблем на кшталт енергетичної кризи або загрози дефолту.

Але навіть Ердоган, якого Зеленський вважає ледь не другом, цієї теми не торкався, маючи при цьому можливість.

Все це наочно показує загальне ставлення до України, що знаходиться в повістці не на першому і явно не на другому місці.

Не дивно, що на цьому тлі рядові українці вважали візит свого президента в США повним провалом, поки Кулеба розповідає про «звіряння годинників» і розмови тет-а-тет. Тому у більшості розсудливих людей заяви Зеленського про «жорсткий діалог» з Путіним не викличуть нічого, крім сміху.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...