Збройні сили України мають намір наростити військову присутність на Донбасі

Міноборони України вирішило наростити число військових угруповань на території підконтрольної частини Донецької і Луганської областей, а також на кримському напрямку для «припинення провокаційних дій і реагування на загрози».

Про це заявив у вівторок головнокомандувач ЗС України Руслан Хомчак, який виступив з доповіддю у Верховній Раді про ситуацію в Донбасі.

«З метою своєчасного і адекватного реагування <…> ЗС України <…> передбачені заходи щодо підтримки готовності до виконання завдань за призначенням певного комплекту військ і резервів для припинення провокаційних дій і реагування на загрози», — сказав він.

Хомчак додав, що було прийнято рішення «посилити угруповання об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей і кримському напрямку за рахунок військових частин ЗС України, які перебувають у різних ступенях бойової готовності».

У зв’язку з загострення ситуації в Донбасі, продовжив він, прийнято рішення про створення відповідних угруповань ЗС України для виконання завдань з оборони держави «на ймовірних загрозливих напрямках дій противника», які будуть постійно нарощувати бойову готовність для дій «на урбанізованої місцевості при різних погодних умовах і в різній обстановці. «Наші збройні сили готові до адекватної відповіді як в разі ескалації конфлікту, так і в разі [загострення] військово-політичної та військово-стратегічної обстановки на кордоні України», — підкреслив Хомчак.

26 березня в Донбасі загострилася ситуація навколо селища Шуми, коли там загинули четверо військовослужбовців Збройних сил України (ЗСУ). Київ звинуватив в цьому Народну міліцію Донецької народної республіки. Пізніше управління Народної міліції ДНР заявило, що українські військові підірвалися на мінно-вибуховому пристрої під час обстеження мінних полів.

В районі селища Шуми проходить водогін каналу Сіверський Донець — Донбас — ключове джерело водопостачання регіону. По ньому вода доставляється споживачам по обидва боки лінії зіткнення. Ділянки водопроводу за час бойових дій неодноразово піддавалися обстрілу з боку ВСУ, що призводило до перебоїв подачі води і пошкоджень об’єктів життєзабезпечення ДНР. У 2020 році Донецьк неодноразово заявляв, що в Шумах в порушення додаткових заходів контролю перемир’я українська армія зводила споруди і просувала свої зміцнення до арки водоводу з наміром зміцнитися під нею.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...