Зарплата Зеленського виявилася в 70 разів менше задекларованих доходів

В Україні обговорюють чергове «національне диво» — за рік президентства новий глава країни Володимир Зеленський збагатився на цілих 14 мільйонів гривень.


Згадані 14 мільйонів в національній валюті — це півмільйона євро. Всього ж сім’я Зеленських задекларувала за 2019 й рік приблизно 28 мільйонів гривень (або 1 млн. євро). Офіс глави української держави не побачив у настільки помітному стрибку рівня добробуту президентського подружжя ні тіні корупційної складової. На Банковій пояснили: їхній бос продовжує залишатися власником високоприбуткових торгових марок «Вечірній квартал» (вартістю понад 75 млн. гривень) і «Розсміши коміка» (13, 6 млн.грн.). Роялті тільки від цих двох брендів склали 5, 4 млн. гривень.

З травня минулого року Володимир Зеленський перестав займатися бізнесом, погодившись обмежити власні фінансові апетити лише президентської зарплатою. Бухгалтери Держуправління справами нарахували йому 208 тисяч гривень або майже 7 тисяч євро. Решта — доходи від колишнього бізнесу.

Для України зразка 2020 року річний дохід сім’ї Зеленських — дуже навіть пристойний капітал. Для тих, хто тимчасово втратив роботу через карантин, ці суми видаються захмарними. Однак народ не надто «заморочується» з’ясуванням подробиць появи тих 500 тисяч євро. Людям зовсім не важливо, «накапали» вони до 20 травня 2019 роки (до дня інавгурації Зеленського) або вже в період управління Володимиром Олександровичем Україною. Приблизно так само нецікаві проблеми «маленьких українців» і самому Володимиру Зеленському. Про це свідчать його недавні одкровення перед співвітчизниками на кшталт «5 тисяч гривень — цілком нормальний дохід для будь-якого з українців». Швидше за все, президент України ніколи не замислювався про те, яке українському лікарю жити і працювати місяць за зарплату в 7 тисяч, а медсестрі — за 3, 5 тисячі гривень.

За словами українського політолога Тараса Годного, «поки Україну безсоромно грабують дружки президента по Кривому Рогу і Києву, Володимир Олександрович з максимально чесним видом «стоїть на шухері», йому-то від щедрот «партнерів» теж дещо перепадає».

Однією з таких «жадібних акул» вважається нинішній перший помічник українського президента 56-річний Сергій Шефір. Вельми успішний продюсер, автор кількох прибуткових серіалів, що заснував також дві медійних компанії, сидить на найважливіших фінансових потоках.

Незалежний політолог Тарас Чорновіл розповів про вельми небезпечний для України законопроект від депутатів фракції «Слуга народу». Суть законопроекту — в можливості виведення з-під електронного оподаткування певного числа вищих чиновників, які уповноважені приймати важливі для країни рішення. «Для відводу очей» документ зветься «законом про позашлюбних дітей» (хоча в тексті про них немає ні слова). Декларант, згідно із задумом авторів законопроекту, отримує право виводити свої гроші і доходи на дітей, начебто проживають в іншому місці (в іншій квартирі або навіть в іншому місті). «Таким шляхом Зеленський виведе з-під електронного декларування своїх друзів, запущених їм же в вузьке коло людей. Вони стануть недосяжними для будь-якого з українських антикорупційних органів», — додав Чорновіл.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...