Захист Януковича вимагає від ДБР спростувати недостовірну інформацію

Захист екс-президента України Віктора Януковича подав в Державне бюро розслідувань України (ДБР) письмову вимогу про публічне спростування раніше поширеної неправдивої інформації щодо повідомлення Януковича про підозру в державній зраді.

Про це повідомив старший партнер адвокатської компанії AVER LEX Віталій Сердюк, який представляє інтереси колишнього президента України.

«Минулого тижня ми викрили ДБР у відвертій брехні, коли на інтернет-сторінці відомства раптом з’явилося повідомлення про те, що четвертий президент [Віктор Янукович] нібито повідомлений про підозру в черговій «державній зраді». Однак, ніяких офіційних процесуальних дій для вручення будь -або підозр скоєно не було», — заявив Сердюк.

За його словами, захист Януковича в цілому прибувала вже на три виклики в ДБР. На кожному з них відомству надавалися докази неможливості явки четвертого президента з огляду на його офіційне тимчасове перебування на території РФ — отримання тимчасового політичного притулку. Однак ДБР ігнорує єдину передбачену законом процедуру спілкування з Януковичем.

«23 червня був вже третій виклик у даній справі. На кожен з них ми приїжджали з повним пакетом документів — заявами про поважність причин неявки, доказами, підтвердженням адреси місцезнаходження Віктора Януковича і т.д. Всі три рази ми наполягали на дотриманні ДБР вимог глави 43 Кримінального процесуального кодексу України — вчинення процесуальних дій за допомогою міжнародної правової допомоги. Однак, всі вимоги закону ігноруються», — зазначив адвокат.

За його словами, у наявності той факт, що для ДБР існує два кодекси — писаний і неписаний.

«Зверніть увагу, щодо Петра Порошенка дотримуються всі необхідні законодавством процедури, щоб вручити йому повістку, його шукають навіть у картинних галереях. Відносно ж Віктора Януковича ДБР продовжує йти шляхом, прокладеним ГПУ, Оболонським судом (районним судом Києва), що діяли під управлінням і за вказівкою попередньої влади — шляхом ігнорування існуючих норм законодавства, фактів, винаходи нових процедур і маніпулювання громадською думкою. брехня повинна бути спростована, а брехуни — покарані. Ми офіційно вимагаємо від ДБР в найкоротші терміни спростувати цю брехню. В іншому випадку, в суд буде передано відповідний позов», — сказав Сердюк.

Заочний вирок

24 січня 2019 року Оболонський райсуд засудив Януковича до 13 років позбавлення волі за державну зраду і «пособництво у веденні агресивної війни проти України з боку РФ». У той же час суд визнав невинним колишнього президента за звинуваченням у пособництві посягання на територіальну цілісність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків.

1 березня Оболонський суд направив до апеляційного суду підсумки від адвокатів шість апеляцій на вирок екс-президенту України. Через кілька днів апеляційний суд повернув вирок у справі про держзраду Януковича з апеляційними скаргами його адвокатів в Оболонський суд для розгляду заяв про виправлення описок та про роз’яснення вироку. 20 березня Оболонський суд відмовив адвокатам Януковича в задоволенні заяв про роз’яснення вироку у справі про держзраду на підставі того, що вирок «викладено чіткими і зрозумілими словами і пропозиціями». Тоді ж суд відмовив захисту екс-президента в виправлення описок у вироку по цій справі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...