Всебілоруські народні збори не змінюватимуть Конституцію

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Всебілоруські народні збори ніякі конституційні норми країни міняти не уповноважене і не буде.


Як передає Sputnik Білорусь, Лукашенко в четвер поспілкувався з представниками трудового колективу Республіканського науково-практичного центру дитячої онкології, гематології та імунології і працівниками ЗМІ.
«Всебілоруські народні збори ніякі конституційні норми, конституцію міняти не уповноважене і не буде. І ми тиснути на це не будемо. Це буде нечесно. Але обговоримо всі питання, які на діалогових майданчиках обговорили, які спливли і стоять перед білоруським народом», — наводяться в повідомленні слова Лукашенка.

Він звернув увагу, що це поки невирішене питання, щоб зробити ВНС конституційним органом. «Це в конституції буде в проекті прописано і на референдумі ви будете вирішувати. Ніхто на Всебілоруських зборах не братиме конституційних рішень, щоб ви знали. Ніхто! Збори повинні окреслити орієнтири на п’ятирічку», — уточнив президент.

Олександр Лукашенко заявив, що не має наміру ставати головою Всебілоруського народного зібрання, щоб утримати владу, у нього при бажанні і так є всі можливості залишитися главою держави.
«Мені дорікають, що я там хочу таким чином влада свою продовжити. Слухайте, дурість повна. Якщо я захочу свою владу продовжити, так у мене є всі можливості залишитися президентом. Що там вже (кажуть — ред.), на Всебілоруських народних зборах, я буду головою. той, хто боїться, що Лукашенко залишиться при владі, повинен молитися, щоб я став якимось там головою цих зборів», — заявив Лукашенко.

Президент Білорусі заявив, що «скажені» повноваження на Всебілоруські народні збори покладатися не будуть, після його проведення главою держави залишиться президент, якого обере народ.

«Ніхто повноваження скажені на Всебілоруські народні збори не надсилатиме. Глава держави — президент. Це ви його оберете. Прем’єр-міністр буде, парламентарі та інші», — наводить слова Лукашенка Sputnik Білорусь.

У понеділок Лукашенко підписав указ про скликання Всебілоруського народного зібрання 11-12 лютого 2021 року в Мінську, висунення делегатів почалося у вівторок. Загальна чисельність учасників і запрошених осіб складе 2700 осіб. На обговорення будуть винесені основні положення програми соціально-економічного розвитку Білорусі на 2021-2025 роки та напрямки суспільно-політичного розвитку країни. Раніше Лукашенко запропонував зробити їх конституційним органом, обирати делегатів на п’ятирічний термін, а також підвищити їх роль. Опозиція в поточних умовах не визнає їх в якості легітимного органу і діалогової майданчика.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...