Викриття Клінтон розвідкою Росії викликало скандал в США

Викриття Клінтон розвідкою Росії викликало скандал в США

Російська розвідка вважає, що Хілларі Клінтон в рамках передвиборної кампанії 2016 року заявила про «змову» свого суперника Дональда Трампа з Москвою, щоб відвернути увагу від скандалу з поштою, повідомили спецслужби США.

Глава Національної розвідки США Джон Реткліфф направив голові юридичного комітету Сенату Ліндсі Грема лист в якому повідомив, що «в кінці липня 2016 року спецслужби США змогли ознайомитися з аналітичною інформацією російської розвідки».

Як заявили спецслужби США, за версією Москви, «Клінтон затвердила в якості плану своєї передвиборної кампанії влаштувати скандал за участю Трампа, «заявивши про те, що він пов’язаний з Путіним» і хакерською атакою на Демократичну партію.

Розвідка США «не знає, наскільки точні ці твердження, або те, в якій мірі аналітичний документ російської розвідки може бути перебільшенням або фальсифікацією». Інформація розсекречена за запитом Грема.

Повідомляється, що про отримання цієї інформації Джон Бреннан, який очолював тоді ЦРУ, доповідав Бараку Обамі, який займав пост президента США. Пізніше інформацію передали ФБР.

Реткліфф зазначає, що мова йшла про передбачувані спроби Клінтон влаштувати скандал за участю Трампа «як спосіб відвернути увагу громадськості від використання їй особистих поштових серверів». Грем вказав на те, що ФБР «могло застосовувати подвійні стандарти» щодо Клінтон і Трампа.

«Питання зараз не в тому, чи достовірні ці твердження. Питання в тому, чи розслідувало ФБР ствердження, спрямовані проти Клінтон, так, як вони вели розслідування проти Трампа? І якщо ні, то чому ні?» – заявив він.

Politico пише, що в Конгресі США обурилися рішенням Реткліфф розсекретити ці відомості перед виборами. Деякі конгресмени заявили про «російську дезінформацію».

Реткліфф у відповідь підкреслив, що «це не є російською дезінформацією, і розвідка не давала такої оцінки». Він збирається розповісти законодавцям «про закриті джерела і методи, завдяки яким розвідкою США «була отримана ця інформація».

Незадовго до того, як Клінтон була приведена до присяги в якості держсекретаря в 2009 році, в її будинку в Нью-Йорку був встановлений поштовий сервер. Цю електронну адресу вона використовувала і для службової, і для особистого листування протягом всіх чотирьох років, що перебувала на посаді.

Її обліковий запис на state.gov, чиї сервери знаходяться у власності уряду США, активовані не були.

У березні 2015 року на першій шпальті New York Times вийшла стаття, в якій говорилося, що дії Клінтон “можливо, порушують федеральні норми”.

Поділитись