Військова операція Туреччини призвела до того, що в ключових містах Сирії з’явилися прапори Росії

Військова операція Туреччини призвела до того, що в ключових містах Сирії з’явилися прапори Росії

Військова операція Туреччини в Сирії призвела до того, що в ключових містах регіону з’явилися прапори Росії.

До того ж курди провели своїх недавніх “союзників” – американців – в Ірак. Ситуація в Сирії змінюється постійно – чергові переговори президентів Росії і Туреччини Володимира Путіна і Реджепа Тайїпа Ердогана будуть присвячені тому, як знайти рішення конфлікту.

Тимчасове перемир’я

Перед візитом Ердогана в Росію турецьке МЗС оприлюднило заяву про ситуацію на північному сході Сирії, повідомивши, що курди почали виконувати умови турецько-американської угоди і залишають прикордонні райони. Але не все так гладко.

“Курдські терористичні угруповання двадцять два рази порушили режим припинення вогню. До кінця тимчасового перемир’я залишається тридцять п’ять годин. Якщо курдські формування не вийдуть за межі турецько-сирійського кордону, ми відновимо військову операцію”, – попередив 21 жовтня глава зовнішньополітичного відомства Туреччини Мевлют Чавушоглу.

Міністр додав, що Анкара виступає за політичне врегулювання сирійської кризи. І знову зазначив, що мирне розв’язання конфлікту залежить не тільки від турецької влади, а й від США.

Велике значення турецька сторона надає участі Росії у вирішенні проблем. Чергові переговори Путіна і Ердогана, за розрахунками Анкари, покликані визначити розклад сил на північному сході Сирії після виведення звідти курдських формувань. Основне питання в порядку – чи зможе армія Башара Асада забезпечити безпеку цих територій, якщо знову поверне собі контроль над ними.

Президенти Росії і Туреччини торкнуться також тему взаємодії військових у прикордонній зоні безпеки. Каменем спотикання залишається відмова Анкари визнати легітимність режиму Башара Асада. І невідомо, чи погодиться Ердоган вважати законними сирійські урядові формування після їх введення на північний схід.

Упертий Ердоган

Турецьку операцію “Джерело світу” на північному сході Сирії вдалося призупинити за посередництва Вашингтона. Щоб переконати Ердогана відмовитися від силового вирішення, в Анкару вилетів віце-президент США Майк Пенс. Однак завдання виявилося непростим.

Турецька сторона нагадала, що довгий час марно намагалася налагодити спільну зі Сполученими Штатами роботу зі створення на півночі Сирії зони безпеки. В результаті максимум, на що погодився Ердоган, – ввести режим припинення вогню терміном на п’ять днів. Деталі угоди обговорювали чотири години, що  за дипломатичними мірками досить багато. І тільки після гарантій Пенса, що США проконтролюють вихід курдів в обумовлені терміни, компроміс був досягнутий.

Фото ТАСС.

Поділитись