Великобританія планує укладати нові союзи за зразком AUKUS

Великобританія планує укладати нові союзи за зразком AUKUS

Лондон має намір укладати нові союзи в сферах економіки і безпеки за зразком AUKUS, щоб протистояти «зловмисним силам», заявила глава МЗС Великобританії Елізабет Трас.

За її словами, Сполучене Королівство, зокрема, зацікавлена ​​в створенні партнерств з Індією, Японією і Канадою. Як вважає міністр, таким чином можна буде захистити торгові маршрути і відвоювати у «авторитарних країн» вплив на Азіатський і Африканський регіони. Експерти вважають, що зовнішньополітичні амбіції Лондона пов’язані перш за все з брексітом. При цьому аналітики прогнозують, що королівство, швидше за все, буде тяжіти до статусу «молодшого партнера» США на міжнародній арені.

Великобританія зацікавлена ​​в укладанні нових спілок у сфері оборони і торгівлі за зразком AUKUS (партнерства між Вашингтоном, Канберрою і Лондоном). Про це в інтерв’ю газеті The Sunday Times заявила міністр закордонних справ країни Елізабет Трас.

За її словами, створення нових партнерств з «продемократичними державами» дозволить знизити вплив «авторитарних країн» і захистити міжнародні торговельні маршрути.

«Ми хочемо вести спільну роботу з нашими друзями і союзниками, з тим щоб укладати більше угод в сферах економіки і безпеки. Сенс AUKUS в тому, щоб захищати торгові шляхи і судноплавні маршрути. В даному випадку – спільно з Австралією, однак я хочу розглядати і домовленості з Індією, Японією і Канадою, щоб забезпечити додаткову підтримку безпеки в аналогічних областях», – сказала Трас.

Нагадаємо, партнерство AUKUS було укладено між США, Великобританією та Австралією 15 вересня. В його рамках країни мають намір поглибити військову і військово-технічне співробітництво, яке відповідає «інтересам просування миру і стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні».

У цьому контексті Трас також висловилася про необхідність відвоювати у Росії і Китаю вплив на країни Азіатського та Африканського регіонів шляхом надання останнім альтернативних інфраструктури та джерела фінансування.

«Ми хочемо сформувати групу країн, які люблять свободу і підтримують демократію, і збільшити економічне тяжіння, щоб не приєдналися держави не опинилися на орбіті впливу авторитарних режимів. Замість цього вони отримають інфраструктурну підтримку, підтримку для ведення торгівлі та процесів розвитку від країн, що підтримують свободу і демократію », – зазначила глава британського МЗС.

Міністр додала, що нові оборонні партнерства дозволять розширити торговельні зв’язки, нагадавши про спрямованої Лондоном заявці на приєднання до угоди про транстихоокеанське партнерство (ТТП), яке включає в себе 11 країн, в тому числі Австралії, Канади, Мексики, В’єтнам, Японію, Сінгапур і інші. В кінці січня 2021-го Трас, будучи главою Міністерства зовнішньої торгівлі Сполученого Королівства, підкреслювала, що ТТП є ключовою частиною плану британського уряду по зміцненню позицій країни в сфері міжнародної торгівлі після брексіта.

Поділитись