В Європі з’являться китайські ЗРК замість російських С-300

Сербія придбала у Китаю три батареї зенітної ракетної системи FK-3.

Таким чином, поставка Белграду російських С-300, про яку раніше писали ЗМІ, тепер під питанням. Примітно, що куплена сербами китайський ЗРК був створений на основі протиракет С-300.

Згідно з наявною інформацією, Сербія придбала три батареї зенітної ракетної системи FK-3, що є експортною версією китайської ЗРС середньої дальності останнього покоління HQ-22. Вперше ця ЗРС була продемонстрована на AIRSHOW CHINA 2016 — Міжнародному аерокосмічному салоні і виставці аеропортового обладнання в Чжухаї.

Сербія стала першим відомим покупцем китайської ЗРК. FK-3. Раніше повідомлялося, що Міноборони Сербії закупило російський ЗРПК «Панцир-С» і дуже хотіло закупити зенітну ракетну систему С-400 «Тріумф», роботу якої сербські військові спостерігали на своїй території під час спільних навчань ППО двох країн, що проходили в Сербії. Однак на російську систему, за словами президента країни Олександра Вучич, «зараз грошей немає», але Сербія «буде збирати». Його слова наводить портал Topwar.

Компромісним і недорогим варіантом для Белграда могла стати покупка російських комплексів С-300 ПМУ-2.
Більш того, за інформацією ЗМІ, Сербія направляла заявку на їх поставку в 2021 році ще два роки тому, хоча офіційно цю інформацію так і не підтвердили.

«Нові зенітні ракетні системи FK-3, які ми скоро побачимо в Сербії, побічно втілюють бажання значної частини населення нашої країни придбати С-300», — пише про це блог Balkanska bezbednosna mreža.

Це пояснюється тим, що китайські ППО створені на основі російських С-300, куплених у Москви в 1990-х роках. Портал відзначає, що проникнення FK-3 на європейський ринок є особливо цінним для Китаю, оскільки раніше такі ЗРК надходили на озброєння лише союзників Пекіна в Південно-Східній Азії.
HQ-22 — всепогодна зенітна ракетна система середньої дальності, призначена для знищення літаків, вертольотів, БЛА середнього і важкого класів, крилатих ракет і інших аеродинамічних цілей.
Вважається, що ця ЗРК  має високий ступінь захисту від перешкод.

Дальня межа зони ураження ЗРК становить 150-170 км, нижня межа — 50 м, верхня — 27 км. Експортна версія FK-3 має наступні характеристики зони ураження: ближня межа — 5 км, далека — 100 км, нижня — 50 м і верхня межа — 27 км.

Кожен зенітний ракетний комплекс FK-3 комплектується трьома пусковими установками по чотири транспортно-пускових контейнера на кожній і здатний наводити 12 зенітних керованих ракет по шести цілям одночасно. Головка самонаведення — напівактивна радіолокаційна.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...