Українські політики пересварилися через санкції США

Українські політики пересварилися через санкції США

США ввели санкції проти ряду українських політиків.

Найбільший резонанс викликали обмежувальні заходи проти чинного депутата ради, представника фракції «Слуга народу» Олександра Дубинського. В об’єднанні виступили за вигнання депутата з фракції, а той називає те, що відбувається провокацією. Покарати в Вашингтоні вирішили і тих, хто брав участь в розслідуванні імовірно незаконної діяльності на Україні сина нинішнього президента США Хантера Байдена.

Міністерство фінансів США ввело санкції проти семи громадян України. Всіх їх звинувачують в причетності до «пов’язаної з Росією мережі впливу». Фігурантам заблокували активи в США, а американським громадянам заборонили вести будь-які справи з зазначеними українцями.

У список потрапив, зокрема, колишній депутат Ради Олександр Онищенко. У 2019 він виступив зі звинуваченнями проти Джо Байдена і його сина Хантера, який входив до правління української газової компанії Burisma. За твердженням Онищенко, Хантер знімав мільйони доларів з рахунків Burisma і частина коштів перекладав батькові. «Були як офіційні, так і неофіційні перекази», – заявляв колишній парламентарій, за словами якого діяльність сина нинішнього президента США на Україні прикривали співробітники ФБР.

Інший фігурант списку санкцій – колишній прокурор Костянтин Кулик. У 2019 він розслідував справу Burisma і підготував досьє з інформацією про діяльність Хантера Байдена. Після скандалу, що вибухнув, Кулика звільнили. Влітку 2020 року колишній прокурор на прес-конференції заявив, що зі справи Burisma зникла інформація про компанії, близьких до сім’ї Байдена. «Спочатку фігурувала хабар в $ 50 млн, але потім офіційно засвітили лише $ 6 млн», – пояснив він.

Кілька фігурантів списку відомі зв’язками з позафракційним депутатом ради Андрієм Деркачем. Той влітку 2020 року оприлюднив записи розмов президента України Петра Порошенка і Джо Байдена. Із записів випливає, що глава української держави погоджував з американцем всі ключові рішення. Зокрема, обговорював кандидатуру генпрокурора та прем’єр-міністра, хвалився підвищенням тарифів ЖКГ, звітував про націоналізацію найбільшого банку.

Проти самого Деркача США ввели санкції у вересні 2020 го. Тепер обмежувальні заходи торкнулися членів його команди. Найвідоміший серед них – колишній дипломат Андрій Теліженко. У 2016 році він звинуватив посольство України в Києві в роботі на команду Хілларі Клінтон. За твердженням Теліженко, співробітники дипмісії збирали компромат на керівника виборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта. Останнього пізніше звинуватили в корупційних зв’язках в Україні, він змушений був піти у відставку.

Найяскравіша постать списку санкцій – діючий депутат, представник фракції «Слуга народу» Олександр Дубинський. Його вважають негласним лідером групи впливу олігарха Ігоря Коломойського в пропрезидентській партії. Крім того, Дубинський зустрічався з адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані. В ході однієї із зустрічей парламентарій поскаржився колишньому меру Нью-Йорка, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) перешкоджає розслідуванню корупції в Україні.

Дубинський також критикував залежність України від західних партнерів. «З 2014 року ключова проблема України – зовнішнє управління. Українська влада передала контроль над державою іншим країнам, фондам і корпораціям. Ключові чиновники в міністерстві фінансів, Нацбанку, правоохоронної та судової системи призначені під тиском Заходу. Близько 60% депутатів ради – так звані «соросята», тобто агенти іноземних держав. Вони працюють не на Україну, а на колонізаторів , – говорив він.

Поділитись