У Великобританії навчилися “блокувати” роботу російських ракетних систем C-400

У Великобританії навчилися “блокувати” роботу російських ракетних систем C-400

У Великобританії навчилися «блокувати» роботу російських зенітних ракетних систем C-400 «Тріумф»: військові королівства змогли знайти «дірки» в протиповітряної оборони РФ, повідомляв журнал The National Interest.

«Британські військові могли знайти “дірки” в протиповітряній обороні (ППО), створюваної даними ЗРС, і потенційно це дозволяє винищувачам п’ятого покоління F-22 Raptor і F-35 Lightning II Сполучених Штатів наближатися до повітряного простору Росії, не будучи виявленими C-400.

У режимі online поширюються повідомлення, що Королівські військово-повітряні сили (RAF) і Королівський військово-морський флот (RN) збільшили кількість патрулів біля російських кордонів, де в даний час розгорнуті С-400 і більш старі С-300. ВМП і ВМС Великобританії почали успішне радіоелектронне придушення радіолокаційних систем. С-400 і С-300 призначені для спільної роботи з метою підвищення ефективності інтегрованої системи протиповітряної оборони (Integrated Air Defense System, IADS) російських Збройних сил”.

У публікації не говориться, що RAF і RN ставили організовані перешкоди російським засобам ППО, оскільки подібні дії є загрозою національній безпеці і фактично початком військових дій.

Однак в ході недавніх навчань Україна-НАТО постановка перешкод могла здійснюватися українським засобам ППО, серед яких є і ЗРС С-300. І на навчаннях це цілком допустимий явище.

EurAsian Times повідомила, що військові Сполученого Королівства просканували частоти системи оборони, щоб дозволити літакам визначити уразливості російської зенітної платформи. Якщо це правда, то можна відкрити вікно для літаків-невидимок, таких як F-22 Raptor або F-35 Lightning II Joint Strike Fighter, щоб наблизитися до російського повітряного простору, не будучи виявленим потужним радаром на С-400.

Тут варто пояснити, що радіотехнічна розвідка ведеться в постійному режимі і за великим рахунком частоти мирного часу практично всіх радіолокаційних засобів російської ППО добре (і давно) відомі.

Системи без пошукового визначення параметрів несучих частот радіолокаторів радіотехнічної розвідки НАТО встановлюють всі характеристики зондувальних сигналів з моменту виходу в ефір. А іноді (на певних відстанях) навіть без перемикання передавачів РЛС з еквівалентних навантажень на антени, тільки в разі підняття високої напруги на передавальних пристроях. Навіть одного цього достатньо, щоб визначити характеристики локатора.

Поділитись