У світі відбуваються великі протести проти жорстокості поліції

У світі відбуваються великі протести проти жорстокості поліції

Мітингувальники США, Австралії та Європи влаштовували великі демонстрації в суботу, через гнів до поліцейського насильства після вбивства Джорджа Флойда в штаті Міннесота в минулому місяці.

У відповідь на це, у деяких американських містах виникли сутички із правоохоронними органами. У п’ятницю судді в Міннеаполісі, Денвері та Сіетлі перейшли до уповноваженої тактики, яка дає дозвіл на використання офіцерами поліції дроселів, слізного газу або гумових куль, – повідомляє The New York Times.

Останніми роками законодавчі зміни для стримування насильства в поліції були спрямовані на підзвітність офіцерів. Нинішня хвиля протестів посилила заклики по всій країні до зменшення чисельності чи скорочення поліцейських підрозділів.

“Ми збираємось ліквідувати Міннеаполісний відділ поліції. І коли ми закінчимо, ми не просто будемо склеювати це. Слід переосмислити, як підходити до громадської безпеки та реагувати на надзвичайні ситуації “, – заявив у Twitter на цьому тижні член міської ради Єремія Еллісон.

Після 11-ої ночі знову очікується черговий загальнонаціональний рух проти системного расизму та жорстокості міліції. У Вашингтоні, де люди збираються цього тижня, щоб висловити обурення біля Білого дому, очікується, що тисячі протестантів придуть до центру міста. У відділі поліції заявили, що закриють багато вулиць з 6 ранку до півночі.

Поминальна служба за містером Флойдом також відбудеться в суботу в місті Райфорд, це штат Північна Кароліна, поблизу якого він народився.

Загальнонаціональний гнів через смерть містера Флойда призвів до переважно мирних протестів удень, втім пізніше зафіксовані випадки грабунку та насильства. У деяких випадках поліція застосовувала дубинки, сльозогінний газ, перцевий спрей та гумові кулі щодо протестуючих, та журналістів. Коли відеозаписи про агресію поліції почали поширювались останніми днями у мережі інтернет, законодавці, чиновники поліції та судді переглянули політику щодо поведінки силових структур.

У п’ятницю чиновники штату Міннеаполіс оголосили заборону на використання дробовиків та газу. Уряд штату Каліфорнія Ґевін Ньюсом закликав зняти дозвід на душіння людей з державних програм підготовки поліції штату, а начальник поліції Сіетла заявив, що забороняється використовувати сльозогінний газ по протестуючим принаймні 30 днів.

У Денвері федеральний суддя обмежив можливості офіцерів застосовувати на протестувальників сльозогінний газ та вогнепальні гумові кулі, додавши, що міський департамент міліції «не виконав своїх обов’язків щодо поліції».

Протести також викликають занепокоєння у сфері охорони здоров’я, оскільки чиновники застерігають щодо ризику поширення коронавірусу. Доктор Ентоні С. Фокі, директор Національного інституту алергії та інфекційних хвороб, заявив в радіоінтерв’ю, що його “дуже турбує”, що будь-які збори є “ідеальною площадкою для поширення коронавірусу».

Тисячі людей зібралися на антирасистські протести у Великобританії, Франції та Німеччині. В Австралії десятки тисяч вийшли на вулиці на підтримку руху Black Blacks Matter, закликаючи припинити смерть аборигенів полісменами.

“Ми не будемо мовчати”, – закричав один натовп організатору, коли вертольоти літали над головою. “Ми будемо приходити на ваші вулиці, поки ви не зрозумієте, що це не правильно”.

Поділитись