У США заявили, що Джуліані вів “брехливу кампанію” проти екс-посла США в Києві

У США заявили, що Джуліані вів “брехливу кампанію” проти екс-посла США в Києві

Адвокат президента США Рудольф Джуліані проводив “повну брехні і невірної інформації” кампанію щодо екс-посла США в Києві Марі Йованович.

Таку думку висловив заступник помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джордж Кент, виступаючи в середині жовтня на закритих слуханнях у Палаті представників Конгресу США, стенограма яких була оприлюднена в четвер.

Кент давав свідчення перед членами трьох комітетів нижньої палати американського законодавчого органу: комітету у закордонних справах, спецкомітету з розвідки і комітету з нагляду та урядової реформи. Слухання проходили в рамках процедури імпічменту президента США Дональда Трампа.

“Пан Джуліані в той час вже кілька місяців вів повну брехні і невірної інформації кампанію щодо посла Йованович. Я вважаю, що пан Джуліані, будучи американським громадянином, має гарантоване першою поправкою [до конституції США] право говорити все, що він хоче, проте він є приватною особою. Його твердження і звинувачення проти посла Йованович були безпідставними і не відповідали дійсності”, – сказав Кент законодавцям.

На думку співробітника Держдепу, посол була минулої весни знята з займаної посади в результаті дій “нечистих на руку українців на Україні, а також приватних американських громадян” в США. При цьому в числі причетних Кент назвав колишніх генпрокурорів України Віктора Шокіна і Юрія Луценка, керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури країни Назара Холодницького і прокурора Костянтина Кулика, а також партнерів Джуліані Льва Парнаса і Ігоря Фрумана, які раніше були затримані в США за підозрою в спробах домогтися відставки Йованович з посади посла в Києві в інтересах якогось українського чиновника.

“Виходячи з того, що мені відомо, Юрій Луценко, як генеральний прокурор, обіцяв помститися і надав Джуліані інформацію в надії, що він почне її поширювати, що призведе до її відставки”, – додав Кент.

Джуліані виявився в центрі уваги ЗМІ після того, як у Вашингтоні у вересні почався великий скандал через твердження про надання Трампом під час телефонної розмови тиску на президента України Володимира Зеленського з метою спонукати Київ допомогти главі вашингтонської адміністрації переобратися на другий термін в 2020 році.

Висловлювалися припущення, що американський лідер домагався від свого українського колеги розслідування дій сина колишнього віце-президента США Джозефа Байдена Хантера в обмін на надання Києву фінансової і військової допомоги. Палата представників Конгресу, контрольована Демократичною партією, оголосила на підставі таких підозр про запуск процедури імпічменту щодо республіканця Трампа.

Поділитись