У США вказали на недоречне прохання Зеленського в Вашингтоні

Заступник директора Євразійського центру Атлантичної ради Мелінда Харінг в статті журналу National Interest вказала на «дивну витівку» і незрозумілу поведінку президента України Володимира Зеленського під час його візиту в США.

Йдеться про презентацію плану трансформації, який вперше був представлений у Вашингтоні. За словами оглядача, українців здивувало те, що він спочатку був презентований американським експертам, а не співгромадянам.

Автор статті пояснила, що український лідер привітав аудиторію, після чого його радник Тимофій Милованов показав слайди з великою кількістю тексту про фізичну, енергетичну безпеки, інфраструктури та економічне зростанні, що не викликали заперечень.

Як не дивно, це був їх перший попередній перегляд. Українці були трохи здивовані, коли дізналися про новий план, і спантеличені, чому спочатку його показали американським експертам, а не громадськості.

Презентацію завершив міністр цифровий трансформації Михайло Федоров. Він продемонстрував реальні досягнення України в перекладі державних послуг на онлайн-платформу.

В ході візиту в США президент Володимир Зеленський 1 вересня представив американським інвесторам план «трансформації» України, в якому відображені основні цілі та завдання майбутнього країни. У план закладено понад 80 проектів в різних галузях на суму 277 мільярдів доларів. 1 вересня Вашингтон в рамках цього плану надав Києву три мільярди доларів безоплатно.

Харінг зазначила недоречність прохання Зеленського про інвестиції для України і підкреслила, що вона прозвучала в аудиторії небагатих експертів і державних службовців.

Але президент був дуже серйозний, коли він і його команда неодноразово наголошували на необхідності інвестувати в Україну, і це була безглузде прохання, враховуючи, що його аудиторія складалася з бідних експертів аналітичних центрів і настільки ж бідних державних службовців.

Оглядач вказала, що помилок припустилися і Київ, і Вашингтон, але тим не менш, обидві сторони виграли від зустрічі. Вона назвала метою візиту Зеленського престиж і фінансовий інтерес і запити до США.

Президенти виступили проти будівництва газопроводу «Північний потік-2» і прийняли угоду про стратегічне партнерство України і США. Крім того, Байден наголосив, що США готові підтримувати суверенітет України та її територіальну цілісність. Пізніше Зеленський зізнався, що забув обговорити з американським колегою деталі його майбутнього візиту в Україну.

Після зустрічі глав держав користувачі Мережі звернули увагу на дивний вираз обличчя Володимира Зеленського та його нервову поведінку під час зустрічі, коли він довго перебирав в руках маску і влаштовувався в кріслі.

Депутат Ради Олексій Гончаренко заявив в своєму Telegram-каналі, що президент більше хотів побачитися з Байденом і зробити гарне фото, ніж вирішувати реальні проблеми України.

Політолог Ростислав Іщенко в ефірі українського телеканалу TK Union також пояснив гримаси Зеленського.

Він корчив на його тлі жахливі гримаси, які, очевидно, повинні були показати українському глядачеві, як він лякає Байдена. І як Байден його боїться … Він говорив з металом в голосі і щось там від нього вимагав.

Політолог додав, що зустріч глав держав продемонструвала, наскільки Київ не важливий для Заходу. На думку Іщенка, якби Вашингтон був зацікавлений у зустрічі з Зеленським, вона б відбулася набагато раніше.

Зустріч президентів двічі переносилася за ініціативою американської адміністрації. У Білому домі пояснили це тим, що саміт вимагав до себе «значної уваги». За словами чиновників, підготовка до переговорів проходила в динамічному режимі і виявилася складною для обох сторін.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...