У США визнали, що з Піднебесною важко вести переговори

У США визнали, що з Піднебесною важко вести переговори

Сполученим Штатам доведеться порозумітися з Китаєм щодо нового глобального порядку для забезпечення стабільності, інакше світ зіткнеться з таким небезпечним періодом, як той, що передував Першій світовій війні, заявив американський ветеран-дипломат Генрі Кіссінджер.

Про це передає Reuters

Кіссінджер, якому зараз 97 років, вплинув на деякі найважливіші повороти 1970-х років, працюючи державним секретарем при республіканських президентах Річарді Ніксоні та Джеральді Форді.

Виступаючи на заході Chatham House в Лондоні через Zoom, Кіссінджер сказав, що головне питання полягає в тому, чи можуть Сполучені Штати та їхні західні союзники розвинути порозуміння з Китаєм щодо нового глобального порядку.

“Якщо ми не дійдемо до цього пункту і якщо ми не досягнемо порозуміння з Китаєм у цьому питанні, тоді ми опинимося в ситуації першої світової війни в Європі, в якій трапляються багаторічні конфлікти, які вирішуються негайно, але один із них у якийсь момент виходить з-під контролю”, – сказав він.

“Зараз це нескінченно небезпечніше, ніж було тоді”, – сказав Кіссінджер. 

За його словами, високотехнологічне озброєння обох сторін може призвести до дуже значного конфлікту.

На тлі погіршення відносин між Китаєм та Заходом з цілого ряду питань, від прав людини та торгівлі з Гонконгом, Тайвань заявив, що Китай зміцнює свою здатність атакувати та блокувати острів, на який претендує Китай.

Кіссінджер заявив, що Сполученим Штатам, ймовірно, буде важко вести переговори з таким суперником, як Китай, який незабаром стане більш прогресивнішим у деяких сферах.

Іншим питанням, за його словами, було, чи прийме Китай цей новий порядок чи ні.

Кіссінджер високо оцінив майстерність Китаю організувати себе для досягнення технологічного прогресу під контролем держави.

Але він сказав, що Захід повинен підняти свою гру.

“Захід повинен вірити в себе”, – сказав Кіссінджер. “Це наша внутрішня проблема – це не китайська проблема”.

Він додав, що економічна потужність Китаю не означає автоматично, що він буде перевершувати всі технологічні аспекти цього століття.

Кіссінджер вів переговори від імені Ніксона про відкриття Китаю для Заходу в 1971 році, не повідомляючи Джорджу Х. В. Бушу, який тоді був послом Вашингтона в ООН, про переговори.

Відповідаючи на запитання про Brexit, Кіссінджер відповів, що відмовився вести кампанію проти виходу з ЄС, оскільки вбачає роль “автономної” Великобританії як моста між США та рештою Європи.

Поділитись