У США відбувається боротьба за чергу у вакцинації від коронавірусу

Компанії, профспілки та галузеві торгові асоціації лобіюють в уряді включити своїх працівників у наступний раунд вірусних вакцин.

Про це повідомляє The New York Times

Минулого тижня генеральний директор Uber, компанії, що займається лобіюванням, серед шести нью-йоркських лобістських фірм, серед яких найкраще пов’язані Олбані, написав губернатору Ендрю М. Куомо запит: пріоритет для водіїв у наступному раунді вакцинації проти коронавірусу.

Через кілька днів президент найбільшого транзитного союзу в Нью-Йорку розмовляв на ту ж тему з головою державного транзитного органу, призначеним Куомо. Щоб не відставати, Рада з торгівлі готелями, що займається гостинністю з агресивною політичною армією, у вівторок у листі закликала державного уповноваженого з питань охорони здоров’я надати пріоритет своїм членам.

Навіть президентський курфюрст сподівався поспілкуватися з губернатором про те, кому належить пріоритет вакцини — після того, як вони обоє взяли участь у голосуванні виборчого коледжу Нью-Йорка.

Серед столиць штатів Нью-Йорк довгий час стояв окремо як місце для прихильних торгів та закулісних угод. Зараз, коли коронавірусу не вистачає дефіциту вакцин, пандемія була просто засунута в пащі політики Олбані.

Державний службовець описав наступний етап встановлення пріоритетів вакцин як «великий бій».

«Зараз усі переслідують одне і те ж, і це справді чудово», — сказав Джеймс Е. Макмехон, ветеран-лобіст Олбані, який представляє компанію шкільних автобусів та інші фірми, зацікавлені в ранній вакцинації.

«Потреба була там, а потім є вакцина, і раптом люди кажуть:» О, Ісусе, ми зараз повинні стати в чергу «.

Очевидно, налаштований на атмосферу, минулого тижня пан Куомо зробив кілька заяв про те, що його адміністрація не буде порушена групами інтересів.

«Не буде політичного фаворитизму», — заявив губернатор на прес-конференції у середу, повідомлення, яке він повторив у п’ятницю.

Питання про те, де групи робітників стоять у черзі на отримання вакцин, ще не вирішено в Нью-Йорку чи в більшості інших штатів, згідно з оглядом некомерційного фонду сім’ї Кайзера. Очікується, що федеральний уряд найближчим часом дасть остаточні рекомендації щодо того, кого слід визнати важливим. Але в основному від держав залежить пріоритетність розподілу вакцин серед цих працівників.

Деякі штати, такі як Іллінойс, чекають подальших федеральних вказівок щодо розподілу коштів щодо початкових поставок вакцин.

Інші надали деякі деталі. Представники штату Колорадо заявили, що співробітники гірськолижної індустрії, які проживають у громадах , будуть частиною перших раундів вакцин. Працівники охорони здоров’я в Джорджії та Арканзасі включають працівників м’ясокомбінатів або харчових підприємств.

У Нью-Йорку, відповідно до державного плану, майже напевно будуть частиною наступної хвилі аварійно-рятувальні служби, такі як поліцейські, транзитні працівники та ті, хто підтримує електромережі та іншу важливу інфраструктуру.

Але невизначеність, що залишилася, призвела до того, що в столицях штатів та у Вашингтоні вимагаються розглянути з боку широкого кола підприємств та робітників. Десятки мільйонів американців, визнаних важливими, продовжують працювати серед небезпеки пандемії, поки інші працюють вдома.

Список тих, хто вважався важливим у Нью-Йорку, щоб продовжувати працювати через припинення вірусів, розповсюджувався від мануальних терапевтів до ландшафтних дизайнерів і до механіків велосипедів. Цей довгий список дозволив різним галузям промисловості стверджувати, що вони також повинні бути одними з перших щодо вакцини.

Річ Мароко, президент Ради торгівлі готелями, написав листа державним службовцям охорони здоров’я, в якому висловив аргументацію щодо 35 000 працівників готелів, які профспілка представляє у місті.

«Ці працівники продовжували піддавати себе ризику і працювали протягом усієї пандемії, виконуючи послуги, які є критично важливими для штату Нью-Йорк», — написав він.

Стюарт Аппельбаум, президент Союзу роздрібних, оптових та універмагів, який представляє 40 000 робітників у Нью-Йорку, включаючи працівників продуктових магазинів, сказав, що він звернувся до державних службовців, але досі не отримав відповіді.

Державні чиновники заявили, що визначатимуться на основі сукупності факторів, включаючи характер галузі та ризики для здоров’я окремих людей. Це включало б створення ієрархії основних робітників та осіб, що перебувають у групі ризику, в цілому для отримання вакцини.

 
 
«Все буде пов’язано з кількістю доз, які ми отримуємо», — сказав Роберт Мухіка, директор державного бюджету. «Але ми проведемо оцінку, виходячи з ризику та кількості контактів діяльності людини, а також профілю ризику цієї особи».

Наприклад, пан Мухіка сказав, що літня людина, яка живе вдома, може бути щеплена перед молодим ремонтником кабелів. 

«Якщо ви зосереджені на запобіганні смерті, то 30-річний кабельщик, мабуть, менш схильний до ризику, ніж 90-річна людина вдома», — сказав він.

Управління губернатора передає запити, які він отримує, до Департаменту охорони здоров’я, і ​​пан Куомо намагався дистанціюватися від сутички.

Збір коштів на день народження, проведений над Zoom в четвер, дозволив губернатору збирати готівку від кампанії, не беручи участі в невеликих розмовах із зібраними лобістами та донорами. На особистому голосуванні виборчого коледжу в понеділок він пішов, не порадившись з кимось із присутніх, включаючи тих, хто міг би натиснути на нього щодо пріоритету вакцини, за словами двох людей, які були там.

Незважаючи на це, підприємства почали звертатися до своїх лобістів щодо вакцини: банки, зацікавлені в їх касетах; кабельні компанії запитують про своїх ремонтників; телевізійний канал новин, стурбований своїми журналістами.

Насправді, деякі керівники підприємств стурбовані відштовхуванням своїх співробітників, якщо вони не вважаються агресивно переслідуючими для них пріоритет вакцини, або негативною реакцією з боку громадськості, якщо компанія сприймає ривок.

Ерік Суфер, нью-йоркський політичний стратег, заявив, що до нього зверталися численні фірми — від компаній, що працюють на базі додатків, до роздрібних магазинів, щоб отримати консультацію.

«Якщо ваші працівники йдуть першими, і ви виграєте цей аргумент, заснований на політичному заклику, кого ви відстоюєте?» він сказав. “Ви можете відсунути людей, які, на думку багатьох експертів з питань охорони здоров’я, повинні йти перед вами. Це може бути когорта, до якої громадськість вважає, що до неї слід звертатися терміновіше, ніж до вас «.

Це не завадило галузям, які вважають, що вони заслуговують довіри, вимагати публічного висловлювання своїх прохань, використовуючи комбінацію даних та емоційні заклики для обґрунтування своєї справи.

У листі Uber до пана Куомо зазначається, що десятки тисяч водіїв та працівників служби доставки їжі повинні отримувати пріоритет через їх роль транспортування медичних працівників до лікарень та надання допомоги місцевим ресторанам залишатися на плаву. Вони приєдналися до профспілок вчителів, намагаючись просунутися вперед .

Торгова група, що представляє орендодавців стабілізованих під оренду будинків у Нью-Йорку, випустила реліз із проханням негайно отримати керівників та співробітників будівельних служб.

Профспілка працівників технічного обслуговування будівель, 32BJ SEIU, яка налічує 175 000 членів на національному рівні, також контактувала з державою, заявила речниця.

Кон Едісон вже отримав запевнення від державних чиновників, що його приблизно від 4000 до 5000 клієнтів, що відповідають за потреби клієнтів, будуть пріоритетними.

«Були розмови, і ми розуміємо, що ми перебуваємо в цій наступній групі після медичних працівників», — сказав Джеймі Макшейн, директор з питань зв’язків із ЗМІ енергетичної компанії.

Тоні Утано, президент Профспілки працівників транспорту Local 100, що представляє 40 000 працівників міських автобусів і метро, ​​сказав, що розмовляв з Патріком Дж. Фоє, головою Столичного управління транспорту, якого призначає пан Куомо, про включення його членів та очікували, що вони будуть включені до наступного туру.

Дорадча комісія при Центрах з контролю та профілактики захворювань вже подала сигнал, що до неї може входити значна частина американського населення: близько 87 мільйонів основних робітників, включаючи поліцейських, пожежників, вчителів, працівників ферм, транзитних робітників та інших.

Очікується, що CDC найближчим часом видасть свої вказівки.

Тим часом компанії та групи по всій країні повідомили федеральному відомству, чому вони повинні бути частиною наступної хвилі щеплень.

Працівники сільського господарства, починаючи від рисоводів та закінчуючи свинарськими фермерами, виступають за пріоритет, як і торгові асоціації, що представляють шкільних медсестер, водіїв вантажівок , мортіків і навіть власників зоопарків .

Навахо Досягнуто від імені його 170000 жителів в Арізоні, Нью — Мексико і Юта. Американська Асоціація Parkinson Disease прагне забезпечити пріоритет для людей з хворобою Паркінсона, посилаючись на гострі ускладнення від Covid-19, як і галюцинації.

Але саме держави, а не федеральний уряд, матимуть остаточне слово щодо того, хто отримає пріоритет. І саме там очікується найінтенсивніше лобіювання протягом найближчих кількох місяців.

Для Сюзанни Раджці, генерального директора сімейної компанії Ginsberg’s Foods, що в штаті Нью-Йорк, Гудзон, це означає переконання чиновників, що її понад 250 робітників мають вирішальне значення при розподілі їжі в ресторанах, лікарнях, школах та будинках престарілих на північному сході. 

Але її потреби обов’язково зіткнуться з потребами інших людей, таких як Ніл Штраль, президент Pioneer Transportation Corp., компанії, що займається шкільними автобусами зі шкільними контрактами в Нью-Йорку, який цього місяця написав пану Куомо.

«Ми нічого не чули, але це зрозуміло», — сказав він. «Я впевнений, що спроба з’ясувати пріоритет — це дуже велике завдання».

Переклад Володимира Малініна

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...