У США назвали ймовірного майбутнього лідера Афганістану

Повернувшись на Батьківщину в Афганістан після майже 20 років вигнання лідер руху «Талібан» Абдель Гані Барадар може очолити країну після падіння попереднього режиму.

Ймовірного майбутнього лідера Афганістану передбачило американське видання The Washington Post.

Як зазначає газета, Барадар повернувся в афганський Кандагар, вже маючи значний політичний вплив, встигли сформуватися за роки його відсутності в країні. Так, одним з факторів, який може зіграти на руку лідеру «Талібану», є його досвід перебування в пакистанській в’язниці, заявив в бесіді з The Washington Post колишній німецький дипломат і аналітик, давно займається темою Афганістану, Томас Руттіг.

За його словами, роки, проведені Барадаром в ув’язненні в Пакистані, насправді тільки підвищили його «політичну легітимність». Як пояснив експерт, багато хто сприймає «Талібан» як маріонетку Пакистану, яка обслуговує його інтереси. Однак досвід Барадара, по всій видимості, дозволить створити йому образ людини, який не підкоряється пакистанським наказам і діє самостійно.

Крім того, саме Барадар очолював делегацію талібів в ході переговорів з американською владою в Досі в 2020 році і особисто зустрічався з тодішнім держсекретарем США Майком Помпео. При цьому він встиг продемонструвати себе як політик, який є противагою більш войовничо налаштованим представникам «Талібану», вважає Руттіг. «Схоже, що Барадар матиме величезний вплив в новому уряді, і його роль там недооцінюється», — уклав експерт.

На батьківщині Барадара, який прибув туди в супроводі цілого кортежу з білих позашляховиків, вже вийшли зустрічати тисячі афганців, пише The Washington Post. У той же час поки неможливо передбачити, чи вдасться йому в дійсності консолідувати владу в своїх руках, вважає видання. Крім того, поки незрозуміло, якого курсу планує дотримуватися лідер руху: незважаючи на те, що в своїх публічних виступах він заявляв про підтримку більш ліберального устрою, вже зараз надходять повідомлення про закриття шкіл для дівчаток в ряді регіонів країни та інших порушеннях прав людини.

Про прибуття Барадара в Афганістан стало відомо 17 серпня. Мета його поїздки не розкривалася, однак, за даними ЗМІ, лідер талібів міг повернутися, щоб почати переговори з представниками різних політичних течій країни.

Барадар є лідером і польовим командиром талібів. Він був заступником і близьким другом мулли Мухаммеда Омара і керівника ради Кветта Шура. В кінці 1990-х Барадар керував кількома провінціями в Афганістані як представник талібів. У 2002 році, вже після вторгнення США до Афганістану і повалення режиму талібів, він втік з рідної провінції Урзуган в пакистанський Карачі. У 2010 році в результаті спільної операції пакистанської розвідки і ЦРУ Барадар був захоплений в полон. У 2018-му, після декількох років у в’язниці, він був звільнений.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...