США надає фінансову допомогу курдам у Сирії

США надає фінансову допомогу курдам у Сирії

Зараз, коли весь світ спостерігає за стрімким захопленням Афганістану терористами «Талібану», які активізували свою діяльність після інформації про виведення США своїх сил з держави Центральної Азії, дуже актуально подумати про долю курдів, які можуть стати наступними жертвами «перемог» «яструбів на капітолійському пагорбі».

На даний момент Сполучені Штати надають їм допомогу, регулярно постачаючи озброєння і допомагаючи готувати нових бійців.

Однак незабаром їх може спіткати та ж доля, що і населення Афганістану. Родоплеменні союзи на північному сході Сирії вже перейшли від мирних демонстрацій свого невдоволення політикою курдської адміністрації до проведення диверсій проти сирійських демократичних сил (Збройні Сили Автономної Адміністрації Північної і Східної Сирії) загонами ополчення / самооборони. Не варто забувати і про турків, які негласно ставлять геноцид сирійських курдів однією з пріоритетних цілей зовнішньої політики.

США ніколи не були зацікавлені в Сирії, яка як зовнішньополітичний напрямок так і залишиться другорядною для команди Байдена.

Нова адміністрація США не розглядає сирійський конфлікт як окрему важливу проблему. Вона вважає його другорядним питанням, що йде у зв’язці з більш важливими політичними завданнями – наданням тиску на Іран і врегулюванням ядерної угоди; відносинами з Росією, яка в останні роки стала проводити більш активну політику в Сирії і в регіоні в цілому; забезпеченням безпеки союзників США в регіоні (Ізраїль, Саудівська Аравія, ОАЕ, Ірак і т. д.), які відчувають загрозу від посилився іранської військової присутності в Сирії.

Причому тривожний дзвінок для курдів вже був. США кидали їх в 2019 році, коли Туреччина оголосила операцію «Джерело світу». Екс-президент США Дональд Трамп тоді оголосив про перемогу над терористами ІГІЛ в Сирії, хоча насправді хотів уникнути відкритого зіткнення зі своїм партнером по НАТО.

У мережі поширювалися відео, як курдські жителі кидали в бік американців, що залишали територію країни, картоплю. При цьому Трамп, анітрохи не приховуючи своїх намірів, заявив, що залишить лише кілька підрозділів ССО для охорони нафтових родовищ, підконтрольних американцям.

Президент змінився, але принцип залишився. Як тільки перебування США на сирійській території перестане бути вигідним, курди навіть не встигнуть помітити, як США «офіційно вийдуть» з Сирії. Немає ніяких сумнівів, що після цього турки перейдуть в масштабний наступ і почнеться новий геноцид курдського населення.

Поділитись