У справі MH17 в Схіпхол заявили про російських солдатів біля «Бука», що збив Boeing

Анонімний «свідок М58» неодноразово заявляв, що нібито бачив «російських солдатів» перед запуском ЗРК «Бук» в день аварії рейсу MH17 на сході України 17 липня 2014 року.

Про це заявила голландський прокурор Деді Воі-А-Цой на процесі у справі про катастрофу. Раніше Росія неодноразово називала голослівними твердження про присутність російських військовослужбовців в зоні конфлікту в Україні, а прокуратура РФ повідомляла голландської стороні про свої висновки про пуск української ракети з території, контрольованої Києвом.

Судові слухання у справі про катастрофу MH17 почалися в понеділок 9 березня в особливо охоронюваному комплексі Схіпхол. У справі проходять чотири фігуранти — росіяни Ігор Гіркін, Сергій Дубинський, Олег Пулатов і українець Леонід Харченко. Пулатова на суді захищає міжнародна група, що складається з двох голландських і одного російського адвоката.

«У справі є свідчення свідка М58 … Він вказує, що 17 липня 2014 року під час аварії рейсу MH17 він перебував на перехресті на південь від Сніжного поряд із ЗРК «Бук» під час його запуску … Свідок неодноразово заявляв, серед іншого, що він розпізнав російський акцент у солдатів, які були присутні на місці пуску установки, і що російські солдати були на цьому ЗРК», — сказала прокурор.

При цьому не повідомляється, на підставі яких конкретно даних або спостережень, крім розмови російською мовою, був зроблений висновок про те, що це були росіяни. Вона також зазначила, що свідок M58 було заслухано слідчим суддею в жовтні 2019 року. Слідство вжило заходів для захисту даного свідка. В суді він не з’явиться з міркувань безпеки.

Малайзійський Boeing, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17, зазнав аварії 17 липня 2014 року над Донецьком. На борту знаходилися 298 чоловік, всі вони загинули. Київ звинуватив у катастрофі ополченців, ті заявили, що не мають коштів, які дозволили б збити повітряне судно на такій висоті.

Спільна слідча група, яка під керівництвом генпрокуратури Нідерландів проводить розслідування обставин катастрофи, пізніше представила проміжні підсумки. Слідство стверджує, що Boeing був збитий із зенітного ракетного комплексу «Бук», що належав 53-й зенітно-ракетній бригаді ВС РФ з Курська.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...