У Росії висловили готовність покинути ПАРЄ

Перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД заявив, що в разі приниження національної гідності Росія без зволікання покине Парламентську асамблею Ради Європи.


Глава української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева намір оскаржити повноваження російської делегації. За її словами, Росія «продовжує порушувати права людини на окупованих територіях в порушення резолюцій ПАРЄ». У свою чергу, глава комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький заявив, що делегація покине Страсбург, якщо її повноваження не підтвердяться.

Перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін допустив, що Україна буде намагатися оскаржити повноваження Росії в ПАРЄ щороку.

«Між Росією і Україною, по суті, ворожі відносини. Вони мають перспективу на довгий термін, в України домінує бажання всіх усюдах заподіювати шкоду Росії. В цьому році ми повинні очікувати загострення всіх перш вимерлих вулканів в російсько-українських відносинах. Зокрема, це загострення взаємопов’язане з відходом президента США Дональда Трампа і приходом на цю посаду Джо Байдена. Президент України Володимир Зеленський увійшов у ту колію, яка була прокреслена до нього. Зараз він намагається продемонструвати себе, загострюючи відносини, сподіваючись, що це буде підтримано», — зазначив він.

Парламентарій висловив думку, що перед оскарженням повноважень України з кимось проконсультувалася, і її ініціатива може бути не самостійною.

«Українські політики хочуть перевірити, наскільки сильно їх підтримають після змін на міжнародній арені. На тлі спроб Заходу розкрутити справу Навального, ввести додаткові санкції, прийняти нові резолюції Україна і її однодумці в ПАРЄ розраховують, що можна буде знову заблокувати роботу російської делегації. Не знаю, до чого це призведе, але спроби будуть абсолютно точно», — вважає Затулін.

За його словами, членство в ПАРЄ для Росії не є принциповим.

«Більшість західних країн знати не знають, що вони в ПАРЄ, і ніяк на неї не реагують. Ця організація повинна була напоумити Східну Європу і Радянський Союз, і тільки в цій частині Європи вона має славу хоч скільки-небудь важливим інститутом. Наприклад, у Великій Британії про ПАРЄ ніхто й чути не чув. Росії не потрібно просто так виходити з ПАРЄ, але якщо будуть поставлені якісь принижують нас умови, то я б ні хвилини там не перебувала. Після розпаду СРСР нам нічого робити в ПАРЄ. Але щоб не бути Герострата, без приводу виходити з неї не потрібно», — уклав депутат.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...