У Росії назвали умову повернення США до ядерної угоди

Повернення США в Спільний всеосяжної план дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми має передбачати скасування санкцій проти Тегерана і повне виконання Іраном зобов’язань, заявив постпред Росії при міжнародних організаціях у Відні Михайло Ульянов.


«В ході попередніх дискусій ніхто, начебто, не розглядає варіант, при якому американці без повернення в СВПД зняли б свої санкції. Розглядається все в комплексі — і санкції потрібно скасовувати, і Тегерану потрібно повертатися до повного виконання своїх зобов’язань. І все це в рамках потенційного повернення американців до складу учасників угоди», — сказав Ульянов.

Для прогресу з ядерної угоді необхідний контакт США і Ірану, багатостороння неофіційна зустріч в рамках СВПД була б прийнятною, заявив Михайло Ульянов.

«Звичайно, для того щоб рушити вперед, необхідний контакт в першу чергу між Тегераном і Вашингтоном. До двосторонніх контактів з американцями, наскільки я розумію, іранці поки не готові, але багатостороння неофіційна зустріч у складі нинішніх учасників СВПД і американців, можливо, для всіх буде прийнятною», — сказав Ульянов.

За його словами, найголовніше зараз — почати предметне обговорення і намітити схему подальших кроків, щось на зразок «дорожньої карти», яка була б досить реалістичною і дозволила б повернутися до нормального функціонування ядерної угоди в досить короткі терміни.

«Етап, коли можна було робити численні заяви зі столиць, часто відрізняються одне від іншого в якихось досить важливих моментах, мені здається, вже позаду, це не те, що нам потрібно», — зазначив дипломат.

Росія вітає зміни в позиції США щодо ядерної угоді з Іраном, готова до плідної та конструктивної співпраці, заявив Михайло Ульянов.

«Ми, безумовно, вітаємо значні і в цілому позитивні зміни в позиції США і були б готові до плідної, конструктивної співпраці з американською стороною в рамках здійснення цієї угоди», — сказав він.

Укладений в 2015 році «шісткою» (Великобританія, Німеччина, Китай, Росія, США, Франція) та Іраном Спільний всеосяжний план дій, який передбачає зняття санкцій в обмін на обмеження ядерної програми Ірану, що не проіснував і трьох років: у травні 2018 року США оголосили про односторонній вихід з неї і відновленні жорстких санкцій проти Тегерана. Іран в 2019 році заявив про поетапне скорочення своїх зобов’язань в рамках угоди, відмовившись від обмежень в ядерних дослідженнях, центрифугах, рівні збагачення урану.

Білий дім раніше повідомив про намір Джо Байдена обговорити з союзниками плани переговорів з Іраном. У Тегерані заявляли, що переговори з США в плани Ірану не входять, а будь-який прогрес у цьому напрямку залежить від практичних кроків Вашингтона, в тому числі скасування санкцій.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...