У партії Зеленського заявили про неможливість відмови від «формули Штайнмайєра»

Київ не зможе без наслідків відмовитися від «формули Штайнмайєра», хоча вона не є юридично обов’язковою.

Про це в інтерв’ю «РБК-Україна» заявив глава комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва від фракції «Слуга народу» Богдан Яременко.

За його словами, узгоджена в Мінську «формула» несе для Києва тільки політичні наслідки. Він зазначив, що лист представника України в тристоронній контактній групі Леоніда Кучми спецпредставникові ОБСЄ Мартіну Сайдіку лише стверджує певну позицію. Підписуючи «формулу Штайнмайєра», Київ «лише поінформував ОБСЄ», зазначив депутат.

«Якщо ми — країна, яка себе поважає, ми повинні її дотримуватися. Щось подібне вже зафіксовано в мінських домовленостях. І самі мінські домовленості, хоча з моєї точки зору і не є міжнародним договором, але політично вони для нас зобов’язують», — додав Яременко.

За словами парламентарія, імплементація «формули» в українське законодавство не вимагає дослівного перенесення формулювання. У законі, на його думку, повинна бути відображена суть «формули». «Якщо ми позиціонуємо себе як серйозні міжнародні гравці, які не просто звинувачують Росію в тому, що вона не тримає свого слова, а ще й самі дотримуються даного нами слова, то ми не можемо запропонувати редакцію, яка змінювала б суть домовленості. Окремі слова можна правити, суть — немає», — додав депутат. В іншому випадку, на його думку, Україна зіткнеться з реакцією Росії і Заходу.

Також Яременко заявив, що Україна погодиться на вибори на Донбасі тільки при виконанні з боку так званих Донецької і Луганської народних республік «передумов». За його словами, голосування повинно пройти за українськими законами після забезпечення безпеки в регіоні. Політик вважає, що після визнання виборів Київ отримає представників місцевої влади, до яких можна буде ставитися «хоч трішки терпимо» і з якими буде можливо «дозволити собі якісь форми діалогу».

Політик зазначив, що в партії «Слуга народу» можливість надання особливого статусу Донбасу розглядають тільки на основі процесу децентралізації, який проходить в країні. Яременко додав, що українська влада готова говорити про автономію лише в рамках «збільшення повноважень місцевих громад, а не регіонів, не областей або взагалі чогось незрозумілого».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...