У МЗС РФ розповіли про долю транзиту газу через Україну

Поставки газу через Україну будуть тривати, поки діють відповідні контракти, сказав в інтерв’ю ЗМІ директор Департаменту економічного співробітництва МЗС Росії Дмитро Бірічевський.

Потім, як він зазначив, підуть переговори «Газпрому» з їх партнерами в республіці.

«У нас немає завдання призупинити поставку газу через Україну», — пояснив дипломат.

У МЗС підкреслили, що Москва ніколи не використовувала енергетику і природні ресурси як елемент тиску або шантажу.

«Якщо господарюючі суб’єкти домовляться, якщо є потреба в російському газі в тих чи інших регіонах Європи, то цей газ буде надійно і передбачувано йти споживачам», — зазначив він.

Він також нагадав, що «Північний потік — 2» — це суто економічний проект, а по відношенню до транзиту сировини через Україну існують певні зобов’язання.

Глава компанії «Оператор ГТС України» Сергій Макогон в травні заявив, що економіка країни втратить п’ять-шість мільярдів доларів на рік у разі запуску «Північного потоку — 2». За його словами, в тому числі Київ позбудеться 1,5 мільярда доларів в разі припинення Москвою транзиту палива.

«Газпром» і «Нафтогаз» 30 грудня 2019 року підписали пакет угод щодо продовження поставок газу через Україну, в тому числі транзитний контракт на п’ять років. По ньому російська компанія гарантує прокачування 65 мільярдів кубометрів сировини в перший рік і по 40 мільярдів кубометрів — в наступні чотири роки.

При цьому з жовтня 2020 року «Газпром» щомісяця бронює додатковий обсяг потужностей для транзиту палива в Європу через Україну. В останні місяці бронювання не перевищує 15 мільйонів кубометрів газу на добу, незважаючи на існуючий підвищений попит європейських споживачів. З урахуванням додаткових потужностей прокачування сировини через республіку в середньому становить зараз 124 мільйони кубометрів на добу.

«Північний потік — 2» передбачає будівництво двох ниток трубопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

США просувають свій скраплений газ в Європу і намагаються перешкодити зведенню російської магістралі. У грудні 2019 го Вашингтон ввів санкції проти беруть участь в будівництві підприємств, через що швейцарська Allseas відразу ж зупинила прокладку. Вона відновилася через рік: у грудні 2020 го оператор Nord Stream 2 AG за допомогою судна «Фортуна» уклав 2,6 кілометра труб в водах Німеччини, а 27 квітня до нього приєднався «Академік Черський» біля берегів Данії.

Зараз будівництво вийшло на фінальну стадію. В кінці березня компанія-оператор Nord Stream 2 AG заявляла, що залишилося добудувати ще 121 кілометр із загальної протяжності двох ниток у 2460 кілометрів. За словами генерального консула Німеччини в Єкатеринбурзі Матіаса Крузе, на 17 травня залишалося укласти 80 кілометрів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...