У момент вибуху в районі Балаклеї не було ніяких літальних апаратів, — Арахамія


Глава президентської фракції «Слуга народу» у Верховній раді Давид Арахамія уточнив, що в момент вибуху в районі Балаклеї не було ніяких літальних апаратів, а пожежа почалася з підриву спеціальних зарядів, які заздалегідь були закладені в землю.


Про це Арахамія написав у Facebook.

«Наша тимчасова слідча комісія з розслідування вибухів на складах боєприпасів підготувала перший звіт … Всі ми пам’ятаємо версію про атаку російського безпілотника, яку активно підтримував тодішній генпрокурор і головний військовий прокурор … Ви здивуєтеся, але СБУ до сих пір на ній наполягає», — зазначив він і аргументував незгоду з цією точкою зору, ґрунтуючись на результатах експертизи.

Так, за словами Арахамії, який посилається на дані Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім Бокаріуса, в момент вибуху в районі Балаклеї не було ніяких літальних апаратів, а пожежа почалася з підриву спеціальних зарядів, які заздалегідь були закладені в землю. «Воронка в районі перших вибухів утворилася в результаті фугасної дії направленого вибуху зануреного в ґрунт заряду, до складу якого входили тротил, гексоген, ТЕН, що характерно для підривних зарядів кумулятивно-фугасного принципу дії», — цитує він експертів.

«Судячи з розміру воронки, — продовжив парламентарій, — для цього в землю повинні бути закладені два ряди кумулятивно-фугасних зарядів по п’ять штук в кожному. Це приблизно 760 кілограм вибухівки. І таких воронок було до десяти».

Арахамія висловив думку, що закласти непомітно стільки кумулятивно-фугасних зарядів неможливо. «Їх установка вимагає спеціальних знань і навичок. Це дає підстави припускати, що все робилося в умовах очевидності для військовослужбовців частини і не за один день. Але в матеріалах справи цього немає, а ті, хто вели розслідування, за дивним збігом обставин після цього отримали підвищення по службі», — зазначив Арахамія.

До 1 травня, додав він, відповідно до закону, тимчасова слідча комісія повинна представити повний звіт. Але оскільки за цей час експерти встигли повноцінно розслідувати вибухи лише на одному з п’яти об’єктів, депутати будуть наполягати на продовженні роботи комісії ще на півроку.

Пожежа з подальшою детонацією танкових і артилерійських снарядів розпочалася 23 березня 2017 року вночі на території найбільшого в Україні військового складу Міністерства оборони в Балаклії. Згодом військова прокуратура заявила, що причиною того, що сталося стала диверсія. Глава комітету Ради з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський заявляв тоді, що пожежа знищила боєприпасів на $ 1 млрд.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...