У Мінську затримали майже 50 учасників протестних акцій

У Мінську поліція затримала щонайменше 40 учасників протестних акцій.

На одній з вулиць пройшла онлайн-зустріч протестуючих з лідером опозиції Світланою Тіхановсською. Бесіда була завершена після прибуття ОМОНу. Також в центрі Мінська кілька десятків людей з прапорами Білорусі та СРСР виконали хором пісню «Священна війна».

Серед інших, були затримані журналісти Вадим Заміровський і Всеволод Зарубін ( TUT.BY і БелаПАН), а також Дарина Спевак (Onliner.by).

На них склали адміністративні протоколи за двома адміністративним статей — участь в несанкціонованому масовому заході і непокору вимогам посадовій особі — і відвезли в ізолятор на вулиці Окрестіна.

Учасники жіночого маршу в Мінську зібралися вдень на сході білоруської столиці і рушили в центр, однак деякі центральні райони на той час були вже обгороджені силовиками, які і почали затримувати мітингувальників. Протестуючі студенти ж були затримані на перетині проспекту Незалежності та вулиці Козлова, в «автозаках» виявилося близько 10 осіб, повідомляє TUT.By. Пізніше, ввечері на площі Перемоги кілька десятків людей з прапорами Білорусі та СРСР виконали хором пісню «Священна війна».

В цей же час на вулиці Нова Борова пройшла онлайн-зустріч протестуючих з лідером опозиції Світланою Тіхановською, що знаходиться зараз в одній з європейських країн. Трансляція закінчилася, коли до цього місця прибув наряд ОМОНу.

Правозахисний центр «Весна» також повідомив, що власник місцевої IT-компанії Bamboo Group Владислав Герчиков був затриманий правоохоронцями, коли сидів у власній машині у дворі свого будинку.

У місті Гродно протестуючі скупили всі солодощі в місцевій кондитерської «Любовь Тортова» — таким чином опозиціонери висловили повагу закладу, яке кілька днів тому відмовилося робити на замовлення торт для ОМОНу.

Всього, за словами правозахисників, силовики завели понад 350 кримінальних справ на 312 учасників опозиційних акцій протесту по всій країні. Найбільш частими статтями проти них є «масові заворушення», «опір співробітникові міліції» і «ухилення від сплати податків».

Напередодні голова республіканського КДБ Білорусії Іван Тертель попередив, що опозиція збирається дестабілізувати ситуацію в країні. За словами правоохоронця, планується масова провокація, після якої противники Лукашенко звинуватять силові структури в тяжкі наслідки.

Це, в свою чергу, може привести до сплеску акцій протесту. Він вказав, що закордонні організатори та куратори хочуть звинуватити силові структури Білорусії в тяжкі наслідки провокації.

Зовнішні вороги зрозуміли, що у Мінська «хороший кулак» — так сам Лукашенко прокоментував військові навчання, проведені білоруським Міноборони на заході країни. За його словами, маневри «образумили» закордонних дестабілізаторів.

Поделитесь в соц сетях!

Загрузка...
Load...