У Конгресі США виникнуть суперечки під час підтвердження перемоги Джо Байдена

Віце-президент головуватиме у середу, коли Конгрес збирається для підтвердження перемоги Джо Байдена. Президент Трамп, схоже, все ще не сподівається, що віддана йому людина може змінити результат.

Про це пише The New York Times

У понеділок, виступаючи перед прихильниками президента Трампа в церкві Рок-Спрінгз у місті Мілнер, штат Джорджія, віце-президент Майк Пенс закликав натовп взяти участь у двох турах виборів у вівторок, які визначать, чи будуть республіканці зберігати контроль над Сенатом.

«Я тут з однієї і лише однієї причини, і це те, що у Джорджії та Америці потрібні Девід Пердью та Келлі Леффлер у більшості республіканців», — сказав пан Пенс.

Але натовп мав повідомлення і для нього.

«Нам потрібно, щоб ти вчинив правильно 6 січня!» — закричав один прихильник. «Зупиніть крадіжку!» — кричали інші. Натовп аплодував.

Якщо містер Пенс намагався відмовитись від зусиль пана Трампа прикріпитися до влади, його прийом у Джорджії в понеділок послужив останнім нагадуванням про делікатну роль, яку він буде відігравати у середу, коли Конгрес виконує, як правило, церемоніальний обов’язок відкрити підрахунок свідоцтв виборчих голосів.

Як президент Сенату, пан Пенс, як очікується, головуватиме у формах засвідчення підрахунку виборчих комісій перед спільною сесією Конгресу. Це встановлений конституцією момент, коли телевізор, в який пан Пенс називатиме переможця президентських виборів 2020 року, Джозефа Р. Байдена-молодшого.

Це також момент, коли деякі радники містера Пенса підготувались з тих пір, як президент програв вибори та посилив свої безпідставні заяви про широкомасштабну фальсифікацію виборців. Немає шансів, щоб містера Пенса там не було, сказали люди, близькі до нього. Помічники пана Пенса сказали людям, що вони вважають роль віце-президента в основному урочистою.

«Я знаю, що всі ми сумніваємось щодо останніх виборів», — сказав пан Пенс у понеділок у Джорджії, намагаючись заспокоїти прихильників Трампа. «Я хочу запевнити вас, що я поділяю занепокоєння мільйонів американців з приводу порушення голосування. Я обіцяю прийти в цю середу, ми проведемо свій день у Конгресі «.

Не зрозуміло, можливо, за задумом, що він має на увазі. Містер Пенс не має односторонніх повноважень впливати на результат розгляду справи в середу. Але він ретельно намагався виглядати так, ніби він віддано працює президенту, навіть коли він проходить процес, який, як очікується, закінчиться тим, що він прочитає декларацію про те, що містер Байден є переможцем.

Після того, як майже десяток сенаторів-республіканців заявили, що планують оскаржити підтвердження результатів голосування в середу, керівник апарату віце-президента Марк Шорт опублікував ретельно сформульовану заяву, покликану нікого не злити.

«Віце-президент вітає зусилля членів Палати і Сенату використовувати повноваження, передбачені законом, щоб висловити заперечення та представити докази перед Конгресом та американським народом 6 січня», — сказав він.

Заява, яка засмутила сенаторів, які заявляють, що пан Трамп намагається зірвати демократію, допомогла пом’якшити президента, за словами однієї з близьких йому людей.

Але недостатньо було придушити переконання багатьох прихильників Трампа — і самого президента — в тому, що віце-президент все ще може якось допомогти скасувати результати.

Двоє людей, докладених під час обговорень, заявили, що пан Трамп безпосередньо натиснув на пана Пенса, щоб той знайшов альтернативу засвідчення перемоги пана Байдена, наприклад, перешкодити йому отримати 270 голосів виборців і дозволити вибори винести на розгляд Палати.

У Джорджії в понеділок ввечері на мітингу для сенаторів Девіда Пердью та Келлі Леффлер пан Трамп відкрито тиснув на віце-президента, кажучи: «Сподіваюся, Майк Пенс прийде за нами, я повинен вам сказати». Він додав: «Звичайно, якщо він не пройде, я не так йому сподобаюся», перш ніж сказати, що він дуже любить містера Пенса.

У понеділок, після того як пан Пенс повернувся з Джорджії, віце-президент і пан Трамп, як очікувалося, почують в Білому Домі останній момент від Джона Істмена, іншого адвоката Трампа. Містер Пенс також у неділю годинами зустрічався з парламентаріями Сенату, щоб підготувати себе та президента до того, що він скаже, перебуваючи у Сенаті.

Той факт, що роль містера Пенса майже повністю написана цими парламентарями, не передбачає послаблення рідкісних моментів напруги між ним та президентом, який прийшов до думки, що роль містера Пенса буде подібною до ролі головного судді, арбітра хто відіграє роль у результаті. Насправді це буде більше схоже на те, що ведучий відкриє конверт премії Оскар і прочитає назву фільму, який переміг у найкращому фільмі, без жодного слова у визначенні переможця.

«Реальне розуміння президентом Трампом цього процесу мінімальне», — сказав республіканський стратег Скотт Рід.

Деякі інші радники пана Трампа допомогли сформувати думку про те, що пан Пенс може вплинути на результат виборів. В інтерв’ю Жанін Пірро в ефірі Fox News у суботу ввечері Пітер Наварро, торговий радник Білого дому, неточно заявив, що пан Пенс може в односторонньому порядку задовольнити вимогу сенатора Теда Круза від Техасу та інших 11 республіканських сенаторів щодо «надзвичайних ситуацій 10 денний аудит »результатів виборів у штатах, які союзники Трампа оскаржують.

У суботу вранці пан Трамп зателефонував містеру Пенсу і висловив «здивування» тим, що Міністерство юстиції зважило позов, поданий прихильниками Трампа, в тому числі членами палати, з метою розширення повноважень містера Пенса в процесі. Позов був відхилений у п’ятницю федеральним суддею в Техасі, якого призначив пан Трамп.

Одна людина, наближена до містера Пенса, описала обов’язки в середу як викривлення, сказавши, що йому потрібно буде збалансувати помилкові переконання президента щодо уряду з його власними роками проповідницької поваги до Конституції.

Члени команди віце-президента очікують, що пан Пенс дотримуватиметься правил, перебуваючи в залі Сенату, і виконуватиме свою церемоніальну роль за сценарієм, зазначили помічники. Але після цього йому доведеться компенсувати, показавши свою вірність пану Трампу.

Орієнтовна заключна поїздка пана Пенса до Ізраїлю, Бахрейну та Бельгії була скасована, тоді як розглядаються інші заходи щодо розгортання спадщини пана Трампа вдома, за словами людини, знайомої з планами. Помічники не сказали, чи буде пан Пенс бути присутнім на інавгурації містера Байдена.

Помічники Пенса заявили, що очікують, що віце-президент пройде разом із паном Трампом до того, що очікується на Капітолійському пагорбі, до середи, частково, щоб прищепити себе проти публічної критики в режимі реального часу.

Але навіть з його практикою управління президентом, республіканські стратеги описували пана Пенса як найгіршого політичного становища серед усіх потенційних кандидатів у республіканській партії 2024 року. Віце-президент не зможе уникнути моменту, коли на державному телебаченні він оголосить пана Байдена переможцем, потенційно розчарувавши тих, хто вважає, що містер Трамп переміг, і розгніваючи тих, хто вважає, що він має силу змінити результат.

«Його найкраща ставка — вирватися і ухилитися від цього, не викликаючи роздратування жодної сторони», — сказав Вільям Крістоль, консервативний оглядач і видатний республіканець «Ніколи Трамп», який був керівником апарату віце-президента Дана Кейла.

«Він повинен сподіватися, що люди Трампа лютують на Тома Коттона і на всіх, хто не піде на це», — сказав пан Крістоль, маючи на увазі сенатора Тома Коттона з Арканзасу, союзника президента, який сказав, що не буде приєднуватися до цих зусиль оскаржити результати виборчого коледжу. «Він повинен сподіватися, що республіканці лютують на Джоша Хоулі та Теда Круза. І тоді він хлопець, який нікого не образив «.

Чотири роки тому містер Пенс був перед складними переобраннями на посаду губернатора штату Індіана, коли радники пана Трампа в той час побачили можливість у виборі м’якого вихованого сріблястого консерватора, який був популярний серед євангельських виборців, підтримка яких потрібна була Трампу.

З тих пір пан Пенс виконував роль невблаганного захисника президента і — за рідкісним винятком — перешкоджав проникненню денного світла між ними.

В адміністрації, яка циклічно проходила чотирьох керівників штабів, чотирьох радників з питань національної безпеки та чотирьох секретарів прес-служб, політичний розрахунок віце-президента вже давно полягає в тому, що нестримно відданий номер 2 дасть йому найкращий досвід в успадкуванні мантії Трампа.

Але, залишившись в адміністрації лише 16 днів, містер Пенс ризикує зустріти долю, якої він успішно уникав протягом чотирьох років: на нього публічно може напасти президент.

Після виборів його політичні радники хотіли, щоб пан Пенс зосередився виключно на двох сенатських турах у Джорджії та на розповсюдженні вакцини проти коронавірусу.

І те, і інше не представляло значного інтересу для президента.

«Єдина гра Пенса — бути лояльним, слухняним і підтримуючим до останньої хвилини, коли він є віце-президентом», — сказав Майкл Фельдман, колишній керівник апарату віце-президента Ела Гор, який згадував, як його колишній бос виконував незручну роль, прописану Конституція проголошення власної поразки після того, як пан Гор програв президентські вибори 2000 року. «Пенс зробить все, що, на його думку, порадує в цьому президента та його прихильників».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...