У Держдепі назвали Мінські угоди основою для врегулювання конфлікту на Донбасі

У Держдепі назвали Мінські угоди основою для врегулювання конфлікту на Донбасі

Сполучені Штати підтримують мінські угоди і вважають їх основою для дипломатичного врегулювання конфлікту на сході України.

Про це повідомив представник Держдепартаменту США у відповідь на прохання прокоментувати висловлювання українського президента Володимира Зеленського про внесення змін до існуючих домовленостей.

“Ми продовжуємо підтримувати мінські угоди як основу для дипломатичного врегулювання спровокованої Росією конфлікту на сході України. Для того щоб ця основа принесла успіх, Росія повинна виконати всі зобов’язання, які взяла на себе відповідно до цими угодами, а також сумлінно працювати над припиненням конфлікту в Східній Україні. Ми продовжимо використовувати можливості і користуватися як важелем впливу американської діяльністю щодо українсько-російської конфліктної дипломатії, однак Росія повинна відмовитися від своєї непримиренної позиції”, – стверджував він.

При цьому в понеділок на регулярному брифінгу для журналістів прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі не пояснила, чи збираються Сполучені Штати вдатися до спроб приєднатися до процесу врегулювання конфлікту на сході України в “нормандському форматі”. Їй було поставлено питання про те, чи готова нинішня американська адміністрація відігравати активнішу роль в процесі врегулювання в Донбасі, і якщо так, то в якій якості. Дженніфер Псакі також попросили прокоментувати заклик Зеленського до включення США в “нормандський формат”. “Я б, зрозуміло, переадресувала вас в Держдепартамент США. Він, ймовірно, є тим відомством, якому найдоречніше говорити про наші взаємодії і переговори”, – відповіла офіційний представник американського лідера.

Зеленський заявив в інтерв’ю газеті Financial Times, що вважає за необхідне внести зміни в мінські угоди і збільшити число учасників переговорів в “нормандському форматі” (Німеччина, Росія, Україна і Франція), додавши до них США, Великобританію і Канаду. Представники української влади раніше неодноразово говорили, що не планують вести діалог з Донецької та Луганської народними республіками (ДНР і ЛНР) і мають намір обговорювати врегулювання конфлікту в Донбасі тільки з Росією. У свою чергу президент РФ Володимир Путін підкреслив, що Зеленський повинен обговорювати врегулювання конфлікту з керівниками ДНР і ЛНР, а вже потім розмовляти з цих питань з будь-якої третьої країною.

“Нормандський формат” існує з червня 2014 року. Тоді в ході святкування 70-річчя висадки військ союзників у Нормандії лідери Росії, України, Франції та Німеччини вперше обговорили врегулювання конфлікту в Донбасі. З тих пір відбулося ще п’ять зустрічей на вищому рівні, остання – 9 грудня 2019 року в Парижі.

Поділитись