Туреччина пригрозила застосувати проти Хафтара і найманців Вагнера «надпотужну зброю»

Заяви офіційних осіб в Анкарі, які застерігають Хафтара від «дурних планів» повітряних ударів по турецьким цілям в Лівії супроводжуються публікаціями проурядових ЗМІ і експертів.

Турецький аналітик Ібрагім Карагюль пише на сторінках газети Yeni Şafak про майбутній «другому етапі ударів» Туреччини і армії чинного уряду УНЗ на чолі з Фаїзом Сараджем по найманцям Хафтара і російській банді Вагнера.

Під таким «другим етапом» експерт має на увазі повітряні рейди і обстріли з моря командних пунктів формувань Хафтара і штабу самого Хафтара. Більш того, Карагюль вказує на можливість застосування Анкарою якогось «надпотужної зброї», яке є в арсеналах ЗС Туреччини.

«Туреччина може почати повітряні операції нового типу. Це буде означати другий етап операції в Лівії. Другим етапом будуть удари по ставці Хафтара і об’єктам ЛНА в Бенгазі і Тобруці (на сході Лівії) », — зазначає аналітик.

Далі він пише з посиланням на джерела в Лівії, що «поки Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) і Хафтар готуються до повітряних нальотів на об’єкти Туреччини, вона сама здатна нанести удар по штаб-квартирі Хафтара».

«Останні приготування Туреччини були, ймовірно, націлені на проведення великих повітряних операцій. З цього моменту Туреччина, по суті, збирається почати атаки на Хафтара як з повітря, так і з моря», — вважає Карагюль.

Як уже досягнутого Туреччиною успіху на лівійському фронті він вказує на знищення в результаті ударів безпілотників «15 одиниць зенітних ракетно-гарматних комплексів Панцир-С1, які ОАЕ придбали у Росії, а потім поставили під силу Хафтара для боротьби з повітряними цілями Туреччини і УНЗ.

«В цілому 15 Панцирів, кожен з яких коштує 14,7 млн ​​доларів, були знищені за 10 днів», — повідомив турецький експерт.

На закінчення він багатозначно натякає на якусь потужну зброю Анкари, яке вона може застосувати в Лівії і яка «подібна ядерної».

Нагадаємо, що Хафтар пригрозив Туреччині «безпрецедентними ударами» за програмними цілями в Лівії. Ці погрози були озвучені на тлі повідомлень про перекидання 8 російських бойових літаків з бази Хмеймім в Сирії — 6 МіГ-29 і 2 Су-24, — на базу аль-Джуфра на сході Лівії.

«У найближчі години ви побачите найбільшу повітряну кампанію в історії Лівії, — говорилося в поширеному 21 травня письмовій заяві заступника Хафтара якогось Сакра аль-Джаруші. — Усі позиції і інтереси Туреччини у всіх (лівійських) містах є законними цілями для наших літаків, і ми закликаємо громадянське населення триматися подалі від них».

Події в Лівії в останні дні розвиваються стрімко. На початку цього тижня війська Хафтара втратили контроль над авіабазою «Аль-вати» на південь від Тріполі, спішно покинув її під натиском військ УНЗ за підтримки турецьких дронів.

20 травня Хафтар оголосив про відвід своїх сил від лінії фронту по периметру лівійської столиці, на 2-3 кілометри нібито «в знак доброї волі перед закінченням священного для мусульман місяця Рамадан і настанням свята Ід аль-Фітр.

Однак на ділі Хафтар намагався навпаки — зміцнити свої позиції на підступах до Тріполі. У відповідь війська УНЗ і турецькі дрони почали наступ на південь від Тріполі протягом двох діб звільнили відразу кілька районів від формувань Хафтара і російської банди Вагнера.

В суботу 23 травня лівійські війська взяли під контроль укріплені бази Хафтара поблизу Тріполі — табір Хамзи і табір Ярмук.

Нагадаємо, що генерала-ренегата Хафтара і його найманців підтримують Росія, Франція, Єгипет, Саудівська Аравія і ОАЕ. Чинний уряд Лівії УНЗ, визнаний ООН, підтримують Туреччина і Катар.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...