Туреччина готова брати участь в забезпеченні безпеки аеропорту Кабула

Туреччина готова брати участь в забезпеченні безпеки аеропорту в Кабулі в рамках міжнародної угоди з урахуванням позиції афганського уряду і народу.

Про це заявив заступник голови комісії турецького парламенту з міжнародних справ Ахмет Берат Чонкар.

Раніше глава міноборони Туреччини Хулусі Акар заявив, що Анкара запропонувала забезпечити охорону кабульського аеропорту після виведення військ США при виконанні ряду висунутих нею умов. Пізніше він повідомив, що остаточне рішення ще не прийнято, ведуться переговори з США та Афганістаном. У той же час представник урядових сил безпеки і оборони генерал Аджмал Шінварі заявив, що відповідати за аеропорт Кабула після виведення з Афганістану іноземних військ будуть афганські сили, іноземці займуться тільки технічною роботою.

«Афганський уряд і Талібан повинні сформувати структуру, яка б забезпечила стабільність і безпеку в країні, і присутність в Афганістані військових сил такої країни, як Туреччина, якій все довіряють, створить для цього основу. Але це не те рішення, яке буде прийматися однією Туреччиною», — сказав Чонкар.

За його словами, це рішення має бути прийнято «в рамках міжнародної угоди, яка не буде йти врозріз з внутрішньої афганської динамікою». «Туреччина в такому випадку зможе забезпечити безпеку і внести свій вклад в те, щоб в Афганістані знову не створює нестабільна ситуація. Звичайно, Афганістан буде діяти як незалежна суверенна держава, а Туреччина може внести свій вклад як в технічному плані, так і в логістичному. військова присутність також має свою цінність в забезпечення безпеки», — зазначив він.

Співрозмовник агентства додав, що «позиція Туреччини полягає в тому, щоб покінчити з нестабільністю в Афганістані, і в неї немає наміру проводити дії, проти яких виступив би афганський народ».

«Талібан» заявив, що виступає проти розміщення турецьких військових на території Афганістану, так як це порушує суверенітет країни. Таліби заявили, що подібне рішення Анкари викличе проблеми між народами Туреччини та Афганістану, і попередили, що якщо турецькі військові залишаться в Афганістані, вони нададуть їм опір, і відповідальність за наслідки буде на плечах «тих, хто втручається у внутрішні справи».

У червні радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Туреччина планує забезпечувати безпеку аеропорту Кабула після відходу США з Афганістану. За його словами, про це говорили президенти двох країн Джо Байден і Тайіп Ердоган. Спецпредставник президента РФ по Афганістану, директор другого департаменту Азії МЗС РФ Замір Кабулов заявив, що відповідні плани Туреччини порушують домовленості з талібами.

Адміністрація США з 1 травня розпочала і до 11 вересня обіцяє закінчити виведення військ з Афганістану в повній координації з союзниками.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...