Трамп визначився з кандидатурою на посаду члена Верховного суду

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп планує висунути кандидатом на посаду члена Верховного суду США суддю апеляційного суду Емі Коні Барретт.

Про це повідомила телекомпанія CNN з посиланням на високопоставлені джерела в Республіканській партії. За відомостями республіканців, опитаних телекомпанією, багато співробітників адміністрації нинішнього американського лідера в приватних бесідах відзначають, що Трамп уже визначився з кандидатурою нового члена Верховного суду. Однак підкреслюється, що глава Білого дому може змінити рішення в останній момент і не можна бути впевненими в його остаточному виборі.

На даний момент Барретт є суддею апеляційного суду сьомого округу США, що розглядає справи, що стосуються штатів Вісконсин, Іллінойс і Індіана. Вона дотримується консервативних поглядів і, зокрема, виступає проти абортів.

Як раніше відзначало агентство Bloomberg, висування Барретт допоможе Трампу заручитися підтримкою виборців в ряді штатів, найбільш важливих з точки зору результату президентських виборів.

Раніше глава США повідомив про намір офіційно оголосити про висунення кандидатури до складу Верхової суду, яка потім повинна бути затверджена сенатом конгресу, 26 вересня. При цьому президент упевнений, що процедура розгляду і затвердження кандидатури нового члена вищої судової інстанції в Сенаті, де більшість мають однопартійці Трампа, виявиться короткою. 23 вересня стало відомо, що сенатори-республіканці підтримали ідею заповнити звільнене місце у Верховному суді США до листопадових виборів. Трамп зазначив, що розглядає на посаду члена Верховного суду кандидатури п’яти жінок.

Посада федерального судді є довічною, на неї призначаються за поданням глави держави, тому призначення суддів одне з найважливіших частин президентського спадщини. До складу Верховного суду входять дев’ять осіб. З восьми членів суду п’ять були призначені президентами-республіканцями, двоє з них — Трампом. Демократи вимагають від нинішнього американського лідера відмовитися від планів негайного заповнення нинішньої вакансії в складі суду і порахували, що можуть вплинути на цей процес і не допустити призначення, заявляла на цьому тижні спікер палати представників конгресу Ненсі Пелосі.

Місце у Верховному суді США стало вакантним 18 вересня в зв’язку зі смертю від раку 87-річної Рут Бейдер Гінзбург. Вона була другою жінкою в історії США, що стала суддею Верховного суду, і перебувала на цій посаді більше 27 років.

Вибори президента США повинні пройти 3 листопада 2020 року.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...