Трамп опублікував карту меж Ізраїлю і Палестини після «угоди століття»

Президент США Дональд Трамп опублікував карту нових кордонів Ізраїлю та Палестинської автономії, запропонованих в рамках «угоди століття».

«Так може виглядати майбутня держава Палестина зі столицею в частинах східного Єрусалиму», — підписав Трамп публікацію з картою в Twitter. Повідомлення американського лідера було продубльовано на івриті та арабською мовою.

Палестинську автономію (ПА) передбачається з’єднати двома магістралями з прикордонним переходом в Йорданію. Західний берег буде відділений від Йорданії смугою ізраїльської території. Крім того, сектор Газа в ПА буде істотно розширено, до нього додадуться два великі райони уздовж єгипетського кордону. Представлена ​​Трампом карта «угоди століття» позначає сирійські Голани територією Ізраїлю.

Повністю план Сполучених Штатів, щоб врегулювати на Близькому Сході був опублікований у вівторок на сайті Білого дому. Документ займає більше 180 сторінок і, як зазначає Білий дім, являє собою «погляд [президента США Дональда] Трампа на всеосяжне мирну угоду між Ізраїлем і Палестиною».

В якості умов мирного процесу американський президент назвав відмову влади Палестини від підтримки діючого в Газі радикального руху «Хамас», а також від методів збройної боротьби. В якості підтримки врегулювання США пропонують 50 млрд доларів інвестицій.

Американський план по близькосхідному врегулюванню передбачає, що палестинська держава отримає можливість використовувати інфраструктуру ізраїльських портів Хайфа і Ашдод, повідомляє Білий дім. Про це йдеться в поясненнях Вашингтона до мирного плану по Близькому Сходу. Крім того, палестинській стороні буде дозволено відкрити курорт на північному березі Мертвого моря. Також план передбачає «продовження палестинських сільгосппроектів» в Йорданській долині. Сама долина, згідно з планом США, повинна бути де-факто під контролем Ізраїлю.

У плані також зазначається, що палестинські біженці не матимуть можливість селитися в Ізраїлі, так як їм буде наданий вибір: або жити на території палестинської держави, або відправитися в третю країну.

Пильна увага в плані приділяється економічному розвитку палестинських територій. Він передбачає виділення палестинській стороні 50 млрд доларів. Це, згідно з розрахунками авторів плану, дозволить створити мільйон робочих місць і збільшити ВВП Палестинської автономії більш ніж в два рази.

Президент США Дональд Трамп заяви, що план його адміністрації щодо мирного врегулювання на Близькому Сході зберігає Єрусалим неподільною столицею Ізраїлю. Про це американський лідер сказав, виступаючи в Білому домі. Він також повідомив, що мирний план його адміністрації передбачає співіснування ізраїльського і палестинського держав. За його словами, це безпрограшна ситуація для сторін. Він зазначив, що Ізраїль «робить великий крок у бік миру».

Раніше агентство Associated Press передавало, що мирний план Трампа по врегулюванню на Близькому Сході, які деякі ЗМІ охрестили «угодою століття», передбачає заморозку на чотири роки будівництва ізраїльських поселень на палестинських територіях. За даними джерела агентства, який говорив на умовах анонімності, передбачається, що протягом цих чотирьох років сторонами будуть вестися переговори про всеосяжну угоду.

Крім того, план передбачає, що ізраїльські поселення залишаються під контролем Ізраїлю. Агентство відзначало, що політична частина плану описана на 50 сторінках, економічна частина, яку вже розкрили влітку 2019 року, — на 30 сторінках.

Раніше телеканал Al Arabiya передавав, що в мирному плані США по Близькому Сходу буде відображена концепція «двох держав для двох народів» — ізраїльтян і палестинців.

Дональд Трамп попередив, що американський план може стати останнім шансом для жителів Палестинської автономії знайти власну державу. За словами президента США, цей план передбачає збільшення займаних палестинськими арабами територій більш ніж удвічі, а також створення столиці ПА в Східному Єрусалимі.

Американський лідер вказав, що жителі ПА «заслуговують набагато кращого життя». За його словами, даний план є «саме деталізованою пропозицією» з близькосхідного врегулювання, яка коли-небудь висувалася.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...