Стало відомо, хто претендує на пост президента Франції від республіканців

У списку кандидатів на пост президента Франції з’являються нові імена: про своє бажання балотуватися оголосив екс-парламентер Євросоюзу по Brexit Мішель Барньє.

Він піде на вибори від правоцентристських «республіканців». За оцінкою опитаних експертів, зараз партії важливо визначитися з єдиним кандидатом (її представляють вже п’ять чоловік) — в іншому випадку повториться ситуація 2017 року, коли до другого туру вийшли Еммануель Макрон і Марін Ле Пен.

«Менш ніж через вісім місяців французи обиратимуть нового лідера. Настають важкі часи, і світ, який нас оточує, небезпечний. <…> У цей складний період я прийняв рішення представити свою кандидатуру на посаду президента примирення Франції», — сказав Мішель Барньє інтерв’ю телеканалу TF1.

Вибори президента П’ятої республіки пройдуть в квітні 2022 року: перший тур запланований на 10 квітня, другий — на 24-е. Про намір брати участь в них оголосили вже 25 політиків. Президент країни і засновник партії «Вперед, республіка!» Еммануель Макрон про свою участь поки не заявляв, але це скоріше питання часу.

Опитування пророкують вихід у другий тур Еммануеля Макрона і Марін Ле Пен, лідера ультраправого консервативного «Національного об’єднання», — таке вже було на виборах 2017 року. За даними Французького інституту громадської думки Ifop з липня 2021 року, їхня підтримують 28% і 26% відповідно.

Головна інтрига зараз лежить в тому, хто буде представляти «республіканців». Її засновником і лідером був екс-президент Ніколя Саркозі, і до голосування 2017 року справи у неї йшли добре. Тоді єдиний кандидат від цього руху Франсуа Фійон вважався одним з головних претендентів на президентський пост, але після скандалу з фіктивним працевлаштуванням його дружини Пенелопи він втратив лідируючі позиції.

Зараз від «республіканців» на вибори йдуть п’ять чоловік:

— президент Ради регіону О-де-Франс, в минулому міністр праці і охорони здоров’я Ксавьє Бертран;

— президент Ради регіону Іль-де-Франс, в минулому міністр бюджету і освіти Валері Пекресс;

— екс-депутат Європарламенту, лікар Філіп Жювен;

— депутат Національних зборів Ерік Сьотті;

— власне Мішель Барньє, який був в тому числі і міністром закордонних справ при президенті Жака Ширака.

Лист від імені відставних генералів і діючих воєначальників стало відображенням побоювань суспільства, пов’язаних з питанням расових відносин і проблеми ісламізації країни

— Мішель Барньє мій давній друг. Якийсь час назад він говорив про свій намір балотуватися, тому для мене це не стало сюрпризом, — розповів колишній сенатор Франції від «республіканців», нині старший радник консалтингової компанії APCO Worldwide Жан Бізе. — Він хороший кандидат, і я сподіваюся, що на праймеріз його фігура буде приваблива для виборців.

За оцінкою політиків і експертів, зараз правоцентристів життєво необхідно позначити єдиного кандидата. В іншому випадку, другий тур знову обійдеться без них.

— Положення «республіканців» досить складне. Про свої амбіції заявили відразу кілька людей, але політичних важковаговиків зараз немає, — сказав науковий співробітник Інституту Європи РАН Сергій Федоров. — Наскільки розумію, вони хотіли провести з’їзд партії, щоб визначитися, як вибрати кандидата на вибори. Але Ксавьє Бертран, який був дуже задоволений своєю перемогою на регіональних виборах, сказав, що ні в яких праймеріз участі не братиме, — його кандидатуру закріпив недавній тріумф. Тепер завдання партійного керівництва уникнути висунення кількох людей, тому що це заздалегідь буде означати програш.

За оцінкою Жана Бізе, якщо «Республіканці» не зможуть вибрати єдиного кандидата, то розклад буде наступний: до другого туру вийдуть Еммануель Макрон і Марін Ле Пен, після чого, як і п’ять років тому, перемогу здобуде представник партії «Вперед, республіка!» — і піде на свій другий і заключний термін.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...