Стало відомо, чим завершився візит Вікторії Нуланд в Москву

Візит заступника держсекретаря США Вікторії Нуланд в Росію демонструє той факт, що діалог між Москвою і Вашингтоном поступово відновлюється, заявили в прес-службі президента РФ.

На думку експертів, важливо, щоб після продуктивних і конструктивних, за оцінками обох сторін, переговорів пішли реальні рішення і обопільні компроміси. А з цим у двох держав поки все складно. Втім, можливо, якісь рухи вперед почнуть вимальовуватися до нового саміту РФ і США. У всякому разі, як заявив президент Володимир Путін, в Москві Вікторія Нуланд у тому числі обговорювала нові контакти між лідером Росії і главою Білого дому.

Навряд чи хтось очікував, що після візиту в Москву заступник держсекретаря США Вікторії Нуланд в російсько-американських відносинах настане прорив. І хоча для того, щоб ця поїздка взагалі відбулася, сторонам довелося піти на взаємні санкційні компроміси, приклавши чимало зусиль, спочатку було зрозуміло: переговори чиновниці з Вашингтона в російській столиці варто сприймати радше як настройку діалогу.

Так чи інакше в Кремлі подібні контакти визнали своєчасними і необхідними, зазначивши, що навряд чи було можливо відразу вийти на якісь проривні домовленості. «Занадто великі в наших відносинах авгієві стайні, їх не розгребеш так відразу», — сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

— Про регулярності зустрічей поки говорити не доводиться. Хоча відрадно, що діалог поступово відновлюється після женевського саміту, — сказали в прес-службі президента Росії.

Тим часом і в Москві, і у Вашингтоні говорять про конструктивні і навіть продуктивних контактах заступник держсекретаря в Росії. Інша справа, що одночасно з цим все констатують відсутність відчутних результатів і тим більше проривних рішень. Судячи з публічних заяв, під час діалогу Вікторії Нуланд із заступником глави МЗС РФ Сергієм Рябковим основною темою стало відновлення роботи дипмісій в столицях двох держав. Так, Москва запропонувала Вашингтону зняти всі обмеження, введені за останні кілька років. Як підкреслили в зовнішньополітичному відомстві, Росія не збирається залишати без відповіді ворожі дії американської сторони, однак продовження конфронтаційної лінії може привести «лише до подальшої деградації російсько-американських відносин».

У свою чергу, глава прес-служби Держдепу Нед Прайс розповів, що США очікують від Росії в цьому питанні прояви «справедливості і гнучкості», а також повідомив про домовленість провести ще один раунд переговорів по дипломатичній проблематики. Спікер висловив надію, що дипмісія США в Москві зможе продовжити нормальну роботу.

Хоча домовитися про відновлення повноцінної діяльності посольств протягом візиту не вийшло, рішення продовжити діалог з цього питання вселяє надію, що Москві і Вашингтону в кінцевому підсумку вдасться врегулювати дипломатичний конфлікт.

— Наша позиція зрозуміла: ми готові відновити на паритетній основі дипломатичний склад. Однак є заковика: вони беруть російських громадян на роботу в свої представництва у нас в Росії на технічні посади, ми ж беремо на роботу тільки росіян в своїх представництвах в США. Зараз для них така опція неможлива, вона заборонена. Якщо вони будуть згодні піти на такий крок, то, звичайно, питання буде залагоджено, — сказав перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров.

Іншою важливою темою московського турне Вікторії Нуланд передбачувано стала Україна. Незважаючи на те що докладних коментарів від сторін з української проблеми в перші два дні візиту не спостерігалося, ні у кого не було сумнівів — заступник держсекретаря, яка брала активну участь у подіях майдану 2013-2014 років ще за часів адміністрації Барака Обами, без обговорення справ київських з Москви не поїде. В результаті 13 жовтня біля Вікторії Нуланд відбулися переговори з помічником глави держави Юрієм Ушаковим і із заступником глави адміністрації президента РФ Дмитром Козаком, який курує український напрям.

До речі, заступник держсекретаря покидала адміністрацію президента РФ, здавалося б, в піднесеному, але не особливо балакучий настрої. Вікторія Нуланд заявила, що консультації з російськими партнерами пройшли «продуктивно», і, прогулявшись по парку «Зарядье», помчала в аеропорт.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...